Виникнення населеного пункту Семенівка побіля Ромоданівського тракту відноситься до ХVII ст. Він зв'язував Петербург із Кримом. У сиву давнину по цьому шляху пересувалися з півночі до Криму чумацькі валки і поверталися навантажені рибою і сіллю. Спочатку тут виникло невелике поселення, яке було кінно-поштовою станцією. Вважають, що це перше поселення виникло десь у XVII столітті. До 1781 Семенівка входила до Хорольської сотні Миргородського полку. З кінця ХVII століття входить до складу Полтавського повіту Харківської губернії.

За указом Полтавського губернського правління 1836 року Семенівка визнана селищем. У 1863 році селище стає волосним центром. Наприкінці ХІХ сторіччя з будівництвом залізниці Ромни-Кременчук в Семенівці з’являється залізнична станція Веселий Поділ. Це дало новий поштовх до розвитку населеного пункту, виникають підприємства з переробки сільськогосподарської продукції: млини, маслобійні й інші. Залізниця Ромни-Кременчук будувалася в 1885-1888 роках і офіційно відкрита для товаро-пасажирських перевезень з осені 1888 року.

 

Одне з перших підприємств у Семенівці з’явилося в 1894 році – це кузня Островського в якій ремонтувався сільськогосподарський реманент. Пізніше в 1907 році з Великих Липнягів у Семенівку була перевезена майстерня Черницького. Майстерня виконувала замовлення на ремонт і виготовлення нескладних деталей для сільськогосподарського виробництва.

У 1909 році групою німецьких підприємців (Дік, Нейфельд, Фальк) був збудований великий млин “Віра”. Він виконував великі державні замовлення. З 1910-1912 рр. в Семенівці побудовано три парові млини та дві олійниці, а в 1912 році петербурзьким підприємцем Темновим в селищі був організований завод по убою і обробці свійської птиці.

На початку ХХ століття в Семенівці, яка лежала на залізничній магістралі значно пожвавилася торгівля продуктами сільського господарства. Значну роль відігравала торгівля хлібом. На околицях селища торгівельними закладами були побудовані амбари для прийому від населення зерна.

На початку січня 1918 року в Семенівці було проголошено радянську владу.

У відповідності до постанови Президії ВУЦВКу від 7 березня 1923 року було створено Семенівський район. Семенівка стала районним центром Полтавської області. На той час районний центр мав поштове відділення, лікарню, три парових млини, профшколу, дві трудові політехнічні школи, дитячий будинок. У 1929 р. в Семенівці був побудований цукровий завод, утворено машинно-тракторну станцію.

У 1938 році наш населений пункт отримав статус селища міського типу. За цей час в Семенівці з’явилися клуб цукрозаводу, лікарня, амбулаторія, аптека, санітарно-епідеміологічна станція, хлібопекарня, дитячі ясла, їдальня-ресторан, 4 магазина.

У серпні 1941 року, в часи Великої Вітчизняної війни, частина цукрозаводу була демонтована і вивезена в Середню Азію, евакуювалися МТС, колгоспні тваринницькі стада. 12 вересня 1941 року німецькі фашисти окупували Семенівку. Визволили населений пункт радянські війська 23 вересня 1943 року.

 

Поява назви населеного пункту має декілька гіпотез. Найбільш вірогідним є припущення про те, що свою назву Семенівка отримала від козацького старшини Семена Степановича Родзянка (нар. 1721 р.), який першим з Родзянок оселився в цьому місці. Батько Семена, Степан Родзянко поділив свої володіння між дітьми (п’ять синів і дві дочки). Про це говорять і назви населених пунктів і навколо Семенівки – Василівка, Паніванівка, Степанівка, Вереміївка, Устимівка. 

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!