b_385_225_16777215_00_images_news_2018_pasika_poleznye-svojstva-rapsovogo-meda.jpg

Ріпаковий мед легко впізнати по одному тільки зовнішньому вигляду. На відміну від інших сортів, він має молочно-білий відтінок і ніжну кремову структуру. Що стосується корисних властивостей натурального продукту, у цьому питанні він теж наділений унікальністю.

Мало хто знає, що ріпаковий мед є дуже корисним і входить у п’ятірку кращих медів.

Цей вид меду – єдиний, який виводить радіонукліди і важкі метали з організму людини, і саме його рекомендують чорнобильцям та людям, які отримали опромінення.

Ріпаковий мед – це мед, який виробляє так званий «гормон щастя», тому що сам ріпак вирощений в основному на талому снігу, а талий сніг дуже впливає на регенерацію клітин, і тому людина, яка вживає ріпаковий мед, майже не старіє, в неї немає зморшок. Ріпак – рослина-медонос, період цвітіння якої припадає на квітень-травень. Дана культура відома завдяки ефірним оліям, які добувають з її бутонів. Можливо, ви також чули про ріпак як про природне джерело біопалива. Ця рослина дуже сильно виснажує ґрунт. Тому проводити регулярні засіви полів ніхто не наважується через ризик утратити родючість землі.

Як результат – не щороку пасічники можуть похвалитися великими обсягами викачаного бджолиного нектару. Ви, напевно, бачили подібну картину: яскраво-жовті поля, що складаються з безлічі мініатюрних квіток. Цей прекрасний краєвид приваблює не тільки вас, але і маленьких трудівниць – протягом місяця вони старанно збирають пилок із ріпаку, щоб весь наступний рік ви могли насолоджуватися медовими ласощами.

Корисні властивості

За свої цілющі властивості мед ріпаковий у народі називають «живим». Що ж такого особливого в його складі? По-перше, підвищений вміст глюкози (51%). Це робить натуральний продукт поживним і допомагає швидко підняти тонус організму. По-друге, в бджолиному нектарі міститься величезна кількість бору. Однієї-двох столових ложок солодощів у день достатньо, щоб підтримувати нормальну роботу щитовидної залози, прискорити процес регенерації кісткової тканини, позбутися симптомів клімаксу і навіть очистити організм від важких металів.

Цікавий факт: мед із ріпаку набагато солодший за цукор. Це пояснюється високим вмістом фруктози, яка і дарує нам смак солодощів. При цьому, калорійність продуктів бджільництва – набагато нижча. Для порівняння, в 100 грамах цукру – близько 400 ккал. У меді ж – у межах 300 ккал. Таким чином, замінивши одну солодкість на іншу, ви можете легко скинути кілька кілограмів!

Координаційний центр «Меди Межиріччя»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка