b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Others_germany_17.JPG

Наш колектив «Надія» був запрошений на міжнародний фестиваль хорових колективів в м. Варен (Мюріц) земля Мекленбург Німеччина, як багаторазовий переможець обласних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів людей з обмеженими можливостями. Звичайно, ця поїздка була пов’язана з деякими труднощами, а головне фінансовими. Та все залишилось позаду. Нашу невелику делегацію представляли: Сергій Чумак, голова Полтавської ОІ СОІУ, та члени Семенівської РОІ, учасники ансамблю «Надія»: Любов Грек, Микола Буланий, Павло Кобильченко, Катерина Осіян, Катерина Клименко та Ольга Дреєва.

Після недовгого перельоту Київ – Гамбург (Любек) 16 вересня о 21 годині за місцевим часом,  нас зустріла привітна жінка Ханні Розеккерівник організації інвалідів  із водієм Гердом. За дві години ми подолали майже 200 км. і не дуже втомилися, так як дороги тут всі в прекрасному стані. Нас поселили в реабілітаційному центрі Клінк за 5 км від м. Варен. Умови проживання і харчування чудові, котеджі розташовані на березі мальовничого озера Мюріц, Взагалі тут багато пансіонатів і санаторіїв.

З наступного дня  у нас почалася дуже насичена програма, розписана  майже похвилинно з німецькою педантичністю.За часперебування, ми  провели 7 зустрічей з місцевим населенням в різних містах і містечкахз концертними програмами,та прийняли участь в неофіційному заліку в районній спартакіаді з рекреаційних видів спорту. Треба, до речі сказати про місцевий стадіон.Таку спортивну споруду у нас не в кожному великому місті можна побачити, а в Варені 21 тисяча жителів, це говорить про велику увагу влади до спорту. А також були різноманітні екскурсії, цікаві зустрічі. Нам часто задавали питання про Україну, звідки ми, в якому регіоні проживаємо, яка політична обстановка, адже прості німці мало цікавляться політикою і про Україну знають дуже мало, наприклад через Крим і Донбас. Тому було цікаво спілкуватись з ними навіть без перекладача, і нам приємно, що ми переконали їх, в тому що Україна – це не тільки проблеми Криму і Донбасу, а і велика держава з багатьма національними і культурними традиціями і частинку цієї культури ми привезли з собою.

В суботу 20 вересня об 11 годині розпочалось головне дійство – Міжнародний фестиваль хорових колективів. Всього було 9 хорів з різних куточків Німеччини, та ми з України. Нас приїхали підтримати представники посольства України в ФРН на чолі з Аташе по питаннях культури та української діаспори Іриною Петрунько, а це була дуже велика честь для нашого колективу, але і не менша відповідальність, адже ми вперше представляли, в даному регіоні фольклор України.

Для виступу кожному хоровому колективові було відведено по півгодини, і ніхто не міг порушити цей регламент, але наш виступ всі зустріли дуже тепло, нам підспівували, підтанцьовували і продовжили наш виступ ще на 15 хвилин. А потім була тепла зустріч з учасниками різних хорів із традиційним пивом і сосисками.

Залишаючи привітне місто Варен (Мюріц), ми беремо з собою спогади про цю незабутню поїздку і про нових прекрасних друзів, які залишали свої домашні справи, та не залишали нас ні на хвилину. Ми вдячні всім хто залишився не байдужим до нашої поїздки і допомогли придбати нові сценічні костюми та доїхати до аеропорту.

Катерина Клименко, учасник колективу «Надія»

творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини
творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини
творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини
творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини
творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини творчий візит до Німеччини
творчий візит до Німеччини   

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка