b_385_225_16777215_00_images_Visnyk_Semenivschyny_dudnyk_oleksiy.jpg

Під такою милозвучною назвою пройшов вечір пам’яті нашого славного поета Олексія Олексійовича Дудника, організований районним краєзнавчим музеєм, районною бібліотекою та дитячою музичною школою. Словами пова­ги та захоплення до творчості Олексія Дудника відкрила захід Любов Василівна Мазанько. Ведучі бібліотекарі Гали­на Самбур і Людмила Безсмертна з теплотою говорили про поета, про щедрої землі талант. Олексій Олексійович народився чуйним, лагідним, милосердним, з гарним почуттям гумору та ще безкомпро­місним правдолюбом. Поет і його твори – соковитий плід співучої Семенівської землі, такої щедрої талантами, які змушують думати, переживати, а іноді від душі посміятися.

У мить серце заб’ється солодко й терпко,
По всьому єству розіллється тепло,
Як раптом почую – хтось вимовив: «Вербки»,
А що таке Вербки? Звичайне село…

У цьому селі 2 лютого 1935 року народився життєлюб, ніжний лірик Олексій Дудник. Виріс, вивчився, став меди­ком. А коли його призначили фельдшером у село Паніва­нівку, тут, серед чарівної природи, щирих людей, загово­рило його перо.

Вечір настане, засяють вогні,
Проходять дівчата юрбою.
Між ними і ти… А я в стороні.

Лиш серце летить за тобою…

Відтоді вже не міг відірвати себе від поезії. Хоча доля Олексію Дуднику відміряла лише 76 років життя, про нього знає кожен у нашому районі. Його збірки поезій є майже у кожній родині. Він був активним учасником художньої самодіяльності, організо­вував поетичні вечори, вечори гумо­ру, обирався депутатом. Більшість його творів читаються на одному подиху. Побачили світ 11 його поетичних збірок і 4 пісенники. Остання збірка вийшла під назвою «Любив, люблю, любитиму». Його самобутні твори неодноразово озвучувалися Олексієм Чухраєм та самодіяльними компо­зиторами, нашими земляками Миколою Довгополом, Ва­силем Новохацьким, Костянтином Іванютенком, Вадимом Фенічем. Усі присутні на вечорі пам’яті поета прослухали пісні на поезії Олексія Дудника «Щастя вам лебединого», «Село мого дитинства» у виконанні Валентини та Івана Са­ражиних, «Село, моє рідне село», «Підкручу я чорнії вуса» у виконанні Василя Новохацького. Також прозвучали пісні у виконанні фольклорно-етнографічного ансамблю «Чура­ївна» (керівник Марія Щербина).

Олексій Дудник заслужив визнання, повагу та шану. Він гідний свого українського народу, міцно стояв на рідній землі, підтверджуючи це своїм поетичним словом.

Олена ДУШКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Українець 20.03.2016, 10:11
дійсно олексій дудник своім життям заслужив визнання повагу та шану памятаю як при житті влада на авторитеті ціеі людини піарилася він е почетним громадянином району а нестало і забули навіть у коментах ніхто не згадав а із нас більша половина добре памятае цю велику людину :-|
0 # вічіслав 20.03.2016, 11:03
о такі ми люди ! на погані новини як на красну тряпку , того мабуь й живем погано ... пропоную на сайті взагалі не публікувать добрі новини 8) А Дудник дійсно велика людина !!!
0 # Злидня 20.03.2016, 11:12
Дааааа.Тоді Піпік добре його використав. А взагаллі то добра та чуйна людина була. Мені по здоров"ю добре допоміг. :sad:

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка