b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_07_01.jpg

Крім живих картин на військову тематику, були й інші, що відображали певні історичні події та сьогодення: 1. «Аврора». «Что тебе снится, крейсер Аврора, в час, когда утро встаёт над Невой?». Щоб відобразити ті події, був виготовлений у школі учнями разом з Я. І. Молдавцем, учителем трудового навчання, макет крейсера. Власне, випиляли, потім пофарбували. Його несли хлопці Ю. Черевик, А. Духно, В. Губар, Ю. Славутін, О. Кацун, В. Чирвон, М. Єременко, А. Козачок, В. Редунов (8-А та 8-Б кл.), з обох сторін ішли дівчата 8-х класів із блакитними та темно-синіми косинками, імітуючи хвилі.

2. «Уходили комсомольцы на гражданскую войну». (Н. Либіна, Л. Кора (8-В), Т. Губар, Ю. Волошин, С. Веремієнко, Ю. Киприк, М. Вербицький, В. Приходько, В. Мазанько, К. Заїченко, А. Гориславець (9-А) (фото №1).

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_07_02.jpg3. «Буремний 17-ий». У різні роки роль моряків виконували В. Неспрядько та О. Пархоменко (фото №3).

4. «Вся влада радам» (І. Пугач, Є Шарий, В. Кухаренко (9-Б), В. Губар, Ю. Славутін, В. Дем’яненко).

5. «Перша в світі держава робітників і селян» (В. Звірко, С. Мазанько, І. Пугач, В. Проскурня, Є. Шарий (8-Б), С. Янко, В. Дем’яненко, Н. Бутенко, О. Стельмащук (9-В).

6. «Дівчата, на трактор» (Л. Журавель, М. Ісаєва, О. Синенко, М. Шаповал, Л. Симоненко, Л. Байбуза, О. Литвиненко (9-В)).

7. «Курс на індустріалізацію» (С. Болотов, Є. Шарий, С. Федорченко, Ю. Михайленко, А. Тютюнник, А. Пінчук, В. Косиця, А. Дерієнко, С. Данилейко, Н. Горобець (10-А).

8. «По нашей Армии всегда, всегда равняются отряды» (фото №4). (Дуже прошу обізватися всіх учасників цієї живої картини).

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_07_03.jpg9. «15 республік – 15 сестер». Кожна група дівчат у національному вбранні представляла ту чи іншу республіку. У той час національні костюми не можливо було десь купити. Тому довелося шити самим, а для цього ще вишукувати все необхідне для костюмів. Щиро дякуємо всім мамам за безсонні ночі. Дісталося і бабусям. Це була нелегка робота. Спасибі за підтримку, за щире вболівання. Колона дівчат просто вразила всіх присутніх своїм колоритом, яскравістю. Братні республіки представляли Т. Цілуйко, В. Савлюк, Л. М’якота, Ю. Єфремова, С. Шкарупа, В. Марченко, Н. Цюра, В. Синенко (10-В), В. Борисенко, Т. Даценко, Т. Маловічко, Н. Солод (10-Д), Л. Сіренко,Г. Богдан, В. Корогод (10-Б), Л. Білоусько, Н. Трипола, Л. Приліпко, Г. Попович, Л. Куліченко, О. Клименко (9-Б), І. Повод, О. Кражан, Л. Підгорна, В. Ярошенко, Л. Зінич, С. Нудельман, О. Турубара, Л. Гаркуша, Л. Бабенко, Н. Михайлик, А. Руденко, Н. Корж (9-В), Г. Озірна, Т. Губар, Н. Найдьонова, Л. Савинська, Н. Пархоменко, О. Литвищенко (8-Б), О. Трембач (8-А).

10. «Хліб – всьому голова». «Все почалося з хліба й все почнеться, як хліб почався з хліборобських рук». Іде велика колона дівчат у блакитних та білих сукнях, на яких зображені золотисті колоски. У кожної на голові корона, сплетена із колосків та волошок. У руках теж колоски, які вони час від часу піднімали вгору, і здавалося, ніби хлібне поле колоситься на сонці. Учасниками цього дійства були: Л. Бабенко, Л. Гаркуша, Л. Дебела, Н. Личковаха, Н. Лут, Н. Михайлик, О. Турубара, С. Шкарупа, А. Руденко, В. Синенко (9-Г), С. Брижко, Н. Костенко, В. Рокита, О. Шклярова, Л. Іващенко, Н. Стрюкова, О. Кулик (9-Б), М. Синяговська, Т. Левандовська, Н. Підсадня, Р. Махно, О. Кривуліч, В. Строєнко, Л. Власенко, Н. Пархоменко (10-В). Поруч із старшокласниками ідуть із колосками учні 3-4 класів.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_07_04.jpg11. «Быть, как Гагарин, в космос летать!» Для цієї живої картини наші шефи з МШБУ зварили великий макет земної кулі, який у школі художньо оформили. Роль майбутніх космонавтів виконували хлопчики 3-х класів, а саме: Вова Молдавець, Юра Петренко (З-А), Тарас Верменич та Саша Прохоренко (3-Б), які згодом, навчаючись уже у 8 класі, майстерно зіграли ролі Ковпака та Руднєва, про йшлося в попередньому номері газети. Знову ж таки мами цих хлопчиків виготовили справжні костюми космонавтів, красиві і оригінальні. Посмішками і оплесками супроводжували присутні на святі юних «підкорювачів космосу» (фото №2).

Геніальний український поет Т. Г. Шевченко писав: «Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим». Ці слова, як епіграф, використали ми при підготовці живої картини на захист матері і дитини. Урочисте засідання на честь 8 Березня в Будинку культури ім. Чапаєва. І ось через зал іде молода красива мама Віра Мартян зі своєю малесенькою донечкою Маринкою. Зал устав. Це був ніби гімн матері і дитини. Повинна сказати, що в школі Віра Мартян була однією з найактивніших учасників усіх позакласних заходів. Такою лишилася і після школи: чи день вихідного дня в школі з батьками і дітьми допомагає організувати, чи змагання провести, чи виставку допомогти зробити. Свою активність вона передала і донькам.

Кожного року влаштовувалися проводи зими. Для цього на стадіоні із снігу і льоду наші діти «будували» і фортеці, і замки, ліпили казкових та літературних героїв тощо. На їхні по-справжньому чудові витвори сходилась подивитися вся Семенівка і не тільки. На святі були задіяні також новорічні персонажі. Учні виступали з програмою не лише на стадіоні, а ще й трійкою коней із колгоспу імені Чапаєва на санях з гармошкою і бубном «будили» всі вулиці селища. Це була теж своєрідна жива картина. За наказом директора школи, наприклад, від 22.02.1981 року, була оголошена подяка всім учням, задіяним у святі, і за оформлення стадіону також. Ролі виконували: «Весна» – Л. Вінніченко (9-А), «Зима» – Н. Маляренко (9-А), «Дід Мороз» – Н. Молдавець (8-Б), «Березень» – С. Веремієнко (9-А), «Квітень» – С. Чередник (9-В), «Травень» – А. Гиря (8-Б). У різні роки роль весняних місяців найчастіше виконували красиві хлопці І. Сень, М. Молдавець та О. Моргунець. За оформлення стадіону подяки одержали: В. Петльований, В. Либін (8-А), В. Бощерук, В. Голодний (8-Б), В. Богдан, Є. Головченко, Ю. Тонконог, П. Кривенко (9-А), Л. Іванченко (9-Б), А. Мостовий, В. Мусієнко, В. Місяченко, Л. Дерид (9-В), В. Шудря, С. Вовк, А. Нетеса (9-Г), Б. Авілов, В. Підгорна, В. Чередник, Н. Міщан (10-А), О. Пархоменко, Г. Михайлюта, С. Мазанько (10-Б), С. Литовка, С. Мазур, О. Стельмащук (10-В), Л. Маркова, О. Солоденко, О. Чорна (10-Г). Це лише за 1 рік, а скільки ж їх було за всі роки отаких ентузіастів. Пам’ятаєте, діти, як ми мерзли і не помічали. Як не могли надивитися на свою роботу – льодяне містечко, що виблискувало на сонці різнобарвними кольорами. І як нам із Любою Василівною попадало від директора школи, бо ми ж просили по 5 учнів від кожного класу, а вас ішло по 25. Ми не дуже то й каялися, по правді кажучи, і на наступний рік було те саме. Але ж це було лише на користь. Хоч і попадало, але ми разом з дітьми були просто щасливі.

Згадую і думаю, скільки ж було вас талановитих, відданих справі, що доручалася, і відповідальних. Шкода, що доля в окремих із вас, дорогі діти, розпорядилася по-своєму і ваш талант не був у подальшому розвинений, просто не розкрився, як квітка восени.

Ніна Іванівна ЯНЧА, заступник директора
з виховної роботи 70-80-х – поч. 90-х рр.
(тел. 050-511-39-29)

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Oleg 01.08.2016, 22:12
З усих бублікацій на цьому сайті про наш район,ці 7 частин найкращі.Від них повіяло добротою і затишком,чого районна громада не бачила вже більш як два десятиліття.Велике спасибі Ніні Іванівні за ці розповіді,і за те що сучасна молодь зможе побачити якими були їхні батьки.
0 # Аттила 01.08.2016, 22:19
А чому не кажеш "спасибі" організаторам публікацій?
0 # Oleg 01.08.2016, 22:24
Аттила,так тут і так зрозуміло,організатори молодці.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка