b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_08_01.jpg

Яскравою сторінкою в історії школи 70-80-их років залишається робота з питань розвитку фізичного виховання та туризму. Для цього у школі, крім уроків, були створені всі умови: робота різноманітних спор­тивних секцій, систематичні змагання з різних видів спорту, туристичні походи, зльоти та інше. І як наслідок, наші учні з року в рік впевнено відстоювали честь школи, району, області. Спорт, немов широкоплинна ріка, вабив і вабив до себе не одне покоління спритних хлопців і дівчат.

Велика заслуга в цьому була вчителів фізкультури, початкової військової підготовки, географії як старшого, так і молодшого покоління: М. І. Костенка, М. М. Хорунжого, П. М. Савинського, Д. Д. Дондохи, Р. Я. Островської, В. Є. Книша, О. Ф. Романенка. 

Незважаючи на те, що в ті часи робочий тиждень був 6-денним, з одним вихідним, майже кожної неділі в школі чи районі проводилися спортивні змагання, засідання клубів «Патріот Батьківщини» та вихідного дня, походи тощо. Це сприяло виробленню здорового способу життя, фізичному та моральному загартуванню молоді. У розпорядок дня тодішніх учнів, крім підготовки домашніх завдань, входило і порання по господарству, поки батьки на роботі, рубання дров, нанесення води тощо. Після цього можна було гайнути до спортивного залу. Діти в позаурочний час були охоплені гуртковою та громадською роботою. Юне покоління 70-80-их, початку 90-их років – це сильні, фізично витривалі, мужні і порядні люди. Багато з них живуть нині і працюють у рідному селищі. І ми, вчителі, як колись, так і тепер гордимося вами, наші дорослі діти. Ось гордість Д. Д. Дондохи – перші чемпіони школи на районних та обласних змаганнях із волейболу: М. Губар, С. Бирзул, М. Зінченко, Т. Лозицька, О. Корогод, О. Прохоренко; переможці з баскетболу: С. Мовчан, С. Крамаренко, В. Татаренко, В. Шарий, С. Данилейко, С. Болотов; чемпіони обласних змагань із легкої атлетики: В. Пасічник, В. Лозицький, О. Сінельник, Ю. Черевко, Оля Тютюнник, Людмила Тютюнник. Багаторазовими чемпіонами районних і обласних змагань з волейболу були також Ю. Дзюба, В. Мелещенко, М. Нагайник, Ст. Шум, О. Костомаров, І. Зубренко, Ю. Іващенко, І. Дем’яненко, Володимир Вікторович Молдавець (учасник Всесоюзних ігор з волейболу – м. Полтава), В. Лисенко зі своїм Дмитровичем (фото №1).

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_08_02.jpgГордився своїми вихованцями і учитель від Бога О. Ф. Романенко. Найкращими і найпершими спортсменами школи були В. Очколас, В. Стовба, С. Мовчан, С. Очколас, виховані «Федоровичем» (фото №2). Чемпіонами області з військового багатоборства були О. Костомаров, М. Нагайник, М. Рощин (світла йому пам’ять). Важко писати про покійних учнів і вчителів, коли перед очима всі роки навчання і спільної праці. Вони були такі ентузіасти, такі патріоти, з такими щирими і світлими обличчями, добрими серцями. На зустрічах випускників ми говоримо про них, як про живих.

Гордилася своїми вихованками і Р. Я. Островська, яка не давала їм спуску, бо хотіла, щоб вони були вправними, здоровими і стрункими. 1986 рік. Згідно з наказом директора школи, оголошена подяка переможцям обласних змагань – гімнасткам О. Синьовид, І. Островській, О. Коломієць, Н. Іващенко.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_08_03.jpgВ обласних змаганнях з легкої атлетики у цей же рік виборов ІІ місце О. Костомаров. Вправними стрільцями на районних та обласних змаганнях виявилися В. І. Молдавець і В. В. Молдавець, О. Мальченко, О. Чирвон, В. Симоненко, С. Мізін, Н. Іващенко, В. Бірюлін, Г. Рядних. На обласних змаганнях із шахів переможцями стали В. Бірюлін, Л. Чуб, С. Гаврись, а з шашок – А. Кравець, Л. Кулініч, Ю. Кобильченко. Переможці обласних змагань із волейболу (І м.) – шкільна команда у складі: В. Колотуха, К. Пономаренко, В. Симоненко (9-Б), О. Куцовол, В. Ятло, В. Дондоха (9-А), В. Година, О. Корогод (10-А), Е. Кукленко (8-Б), О. Фесак (8-А), В. Ігнатенко (7-А), А. Артюх (7-Б). Переможцями обласних змагань із лижних гонок були В. Мелещенко, С. Горьовий, О. Корогод, М. Нагайник, В. Колотуха, О. Куцевол, Н. Перекопна, Н. Пономаренко, І. Халіман, С. Симоненко (фото №3).

У спортивному житті школи брали участь не лише старшокласники, а й молодші школярі. Так, у 1980 році, який був названий роком Спорту на честь Олімпіади-80, ця робота особливо активізувалась. Це і змагання «Веселі старти» серед учнів 1-3 класів (переможець 2-Б клас). Неабияку витримку виявили юні учасники змагань з піо­нерського чотириборства «Дружба» та «Старти надій» (переможець – команда «Планета» 6-А класу, голова ради загону О. Петренко, класний керівник Л. О. Колінько). Про першість району з піонерського чотириборства «Дружба» у районній газеті того часу писалось: «Наташа Кузуб стала найспритнішою у стрибках у висоту, подолавши 1 м 20 см. Найвправніше метали м’ячі Сергій Сінельник і Василь Северин. Їх результат 100-110 м. На біговій доріжці високих результатів досягли Костя Пономаренко та Олег Дзюба. Найшвидше подолали бігову доріжку Іра Цілуйко та Наташа Якимова, без якої не обходилися жодні спортивні події, різні позакласні заходи. Вона поважала друзів, учителів, була дуже доброзичливою. Як жаль, що така прекрасна молода людина так рано пішла із життя. Хочеться, щоб її діти і рідні знали: ні вчителі, ні однокласники, ні друзі її не забули.

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_08_04.jpgПереможцем шкільних змагань серед учнів 5-7 класів була і команда 6-В класу зі своїм класним керівником Ізалією Григорівною Бондарєвою, на жаль, уже нині покійною (фото №4 – у нижньому ряду зліва-направо: О. Гриценко, А. Прохоренко, О. Рома, В. Притула, М. Лисенко, Н. Вергун, О. Темник; верхній ряд: Н. Ялимова, Л. Прохоренко, І. Іщенко, Л. Мазанько, Л. Крамаренко, Н. Марченко, І. Г. Бондарєва, І. Цілуйко, В. Найдьонова). На шкільному фото вони такі безтурботні. Хто б міг знати чи здогадуватися, що зовсім молодими підуть із життя прекрасний спортсмен і добра людина Андрій Прохоренко, трудолюбивий і доброзичливий Микола Лисенко. Про них ми бережемо пам’ять і світлі спогади у наших люблячих учительський серцях. Важко згадувати про ці життєві трагедії, прикро писати, але забувати не можна.

Ніна Іванівна ЯНЧА,
заступник директора з виховної роботи
70-80-их – поч. 90-их років (тел. 050-511-39-29)

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка