b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_11_01.jpg

Проходили роки. Мінялись покоління та учасники туристичних змагань, а тур зльоти існували, і пристрасне бажання брати в них участь як у дітей, так і в учителів-ентузіастів не згасало. Літо 1986 року. На районний турзліт у Наріжжя відправилися згідно з наказом директора школи Л. Ромашко, В. Молдавець, С. Одновол, І. Василенко, І. Бугай, А. Сахно, О. Корогод, А. Попович – усі з 9-Б класу, а також І. Островська, Н. Перекопна з 9-А. До складу молодшої групи були зараховані Ю. Прєснова (7-Б), Ю. Дондоха (6-Б) та Л. Зубренко з 6-А.

До речі, треба сказати, що діти із сім’ї Зубренків були не лише активними учасниками всіх позакласних заходів, а ще мали великі досягнення у спорті і туризмі. Лариса на одному з обласних турзльотів була нагороджена Почесною грамотою за І і ІІ місця в особистому заліку. Зараз вона проживає за межами України, але під час відпусток відвідує школу, вчителів, і ми разом згадуємо найкращі роки. Скільки прекрасних спогадів! Лариса як була патріотом школи, так і залишилась. Ігор Зубренко виборов І м. з кульової стрільби в особистому багатоборстві, а також став переможцем в обласній спартакіаді школярів.

9 червня 1987 р. Учасниками районного турзльоту були Л. Зубренко, О. Терещенко, А. Мазанько, Н. Торяник, О. Артюх, К. Перекопний, О. Цепко, О. Сурмило, а також Юра і Таня Дондохи, що успадкували пристрасть до спорту і туризму від свого тата і вчителя Д. Д. Дондохи. Зліт проходив у с. Наріжжя, а вже у 1988 році ця команда у повному складі, до якої приєднався ще В. Шамін, стала переможцем на районному турзльоті в Біляках (на фото №1 туристичний обід: С. Славутіна, шефи-кухарі Н. І. Янча, Д. Д. Дондоха, Л. Мойса, Н. Гиря, Ю. Пилипенко та С. Мартус).

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_11_02.jpgНа районних турзльотах, крім змагань, було чимало різних конкурсів: на краще оформлення бівуака, конкурс стінгазет, художньої самодіяльності тощо. Але найважливішим і найскладнішим, мабуть, був конкурс на кращий туристичний обід. Як до нього готувалися, як вигадували меню, яке можна було приготувати в польових умовах. А як хвилювалися, чекаючи на висновки строгого журі (фото №2).

І як же хотілося почути, що наш обід найсмачніший. Але члени журі поки дійдуть до нас, то так напробуються, що й годі визначати. Обід мав бути не лише смачним, страви – різноманітними, а ще й естетично оформленими. У меню обов’язково входила страва із домашньої птиці. Біля бівуаків сільських команд були цілі міні-птахоферми. Біля погребняківської команди просували дзьоби качечки, біля заїчинської, біляківської неслися курочки і весело виспівували півники у клітках, не відчуваючи біди. А ми міняли вершкове масло, якого у нас було вдосталь, на качечку чи півника. У більшості шкіл на зльоті були кухарі із шкільних їдалень чи з колгоспу, а в нас за шеф-кухаря був заступник з виховної роботи.

Отак і жили – весело і дружно. До чого ж не хотілося розлучатися з чарівним лісом, із річкою, друзями і літніми зоряними короткими ночами, проведеними в палатках. Зате спогадів і вражень вистачало на цілий рік, а то й на десятки років.

1989 рік. На районний тур зліт була направлена команда у складі: Л. Приходько, С. Манюк, А. Рябич, І. Халіман, Ю. Рева, О. Палій, В. Дондоха, Л. Сторчак, О. Мірошніченко, В. Лут, В. Кисляк (світла тобі пам’ять, Володю; медаліст, трудолюбивий, скромний і порядний – таким ти назавжди залишишся у наших серцях).

b_385_225_16777215_00_images_news_2016_semenivschyna_shkola_45_11_03.jpgПролітали роки, немов птахи. Усе нові і нові туристи – завжди до всього готові. «Якщо завтра турзліт, якщо завтра в похід, ми сьогодні до нього готові!» – девіз юних туристів (на фото №3 Л. Алексашенко, В. Маліченко, Л. Мойса, А. Черевко, Н. Кузуб, О. Юрченко, Ю. Денісов, О. Дзюба, К. Пономаренко (не хочеться вірити, що тебе, Костя, немає), В. Черевко, Н. Гиря).

Підросла вже і юна зміна, не менш досвідчена, витривала, фізично загартована, добре підготовлена, для якої спорт і туризм стали невід’ємною частиною життя. Команда не підвела покоління старших по віку туристів, не зрадила традицій школи і так же самовіддано захищала її честь як на районних, так і обласних зльотах. Команда була дружною і незмінною за складом. Це В. Прокопенко, Б. Єзерський, А. Пилипенко, О. Денисенко, Ю. Карапузь, О. Черевко, В. Кужим, Л. Корнієнко під керівництвом їхнього любимого вчителя і турорганізатора В. Є. Книша, який був душею команди. Коли вони вже стали студентами, то частина з них намагалась приїхати на районний турзліт, щоб зустрітись із своїм керівником, повболівати за його команду та й ще раз відчути себе юним туристом.

Треба бачити, як на зустрічах випускників, скільки б не минуло років після закінчення школи, з якою цікавістю розглядають колишні учні фотографії з турзльоту. Це вони повертаються у свою юність. Спостерігаючи за ними, складається таке враження, що їм знову по 16 чи 17 і вони знову збираються на турзліт, щоб зустріти щасливу зорю своєї зрілості.

Спасибі вам, дорогі наші туристи, за те, що ми були разом, виборювали перемогу, це дуже дорога сторінка шкільного учнівського і учительського життя.

Ніна Іванівна ЯНЧА, заступник
директора з виховної роботи 70-80-их –
поч. 90-их років (тел. 050-511-39-29)

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # принцеска 06.10.2016, 21:43
Піар першої школи не закінчується.

А Ніна Іванівна молодець.
0 # принцеска 06.10.2016, 21:48
Дійсно заступник з виховної роботи був на своєму місці і працював з любов'ю до дітей. Зараз усе по іншому

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка