b_385_225_16777215_00_images_news_2017_08_DSCN0963.jpg

Майстер своєї справи, майбутній художник з’явився на світ у селі Новий Калкаїв Семенівського району 5 вересня 1934 року. Після закінчення художнього училища в 1962 році приїхав до Семенівки, де почав працювати в середніх школах №1 і №2 вчителем малювання та креслення і пропрацював понад 10 років. Після цього працював у художній майстерні художником-оформлювачем до виходу на заслужений відпочинок.

Григорій Гнатович жартував, що то його мама наврочила йому долю – майбутню дружину Валентину Іванівну, адже саме вона відкрила йому очі на 20-річну красуню, молодшу сестру його кращого друга Леоніда. Доля звела два люблячі серця, які разом уже 56 років. Григорій Гнатович майстер на всі руки. Мають доньку Лідію та онука Антона. В оселі подружжя Журавлів панує атмосфера любові та поваги, усі стіни гармонійно прикрашають картини господаря.

Григорій Гнатович усе своє життя присвятив своїй улюбленій справі. Його картини відрізняються своєрідною стилістикою, вони просякнуті особливим духом, який відображає почуття і настрої автора, його бачення навколишнього світу. Особлива натхненність присутня у кожній роботі, не залишає байдужим жодного глядача. Художник бачить щось особливе в тих речах, які здаються нам нецікавими і буденними на перший погляд. Його портрети змушують нас відчути характер образу і зрозуміти настрій зображеної на портреті людини. Григорій Гнатович не просто робить малюнок і змальовує те, що бачить навколо. Він пропускає зображення через себе і додає свої почуття та емоції, збагачуючи картину своїм баченням, він передає її так, як представляє у себе в голові.

Стихія Григорія Гнатовича – це живопис. Пише свої картини переважно олійними фарбами. У його арсеналі налічується більш ніж 300 картин. Раніше захоплювався створенням портретів, малював передовиків сільськогосподарського виробництва. Майже в кожному колгоспі можна було споглядати на портрет, який написав Григорій Гнатович.

Наразі в Семенівському музеї налічується 6 його картин, 3 з них подаровані за останній рік та 3, намальовані у студентські роки. Коли Григорій Гнатович працював художником у Семенівській районній художньо-оформлювальній майстерні, був нагороджений почесними грамотами за досягнуті успіхи та винахідливе мистецтво в наочній агітації, на честь 60-річчя Великого Жовтня та за підсумками соціалістичного змагання за І квартал 1989 року. 11 травня 2017 року був нагороджений грамотою Семенівської селищної ради та її виконавчого комітету за значний особистий внесок у розвиток культурно-освітнього живопису Семенівщини, естетичне виховання молоді та багаторічну сумлінну працю.

Такі люди як Григорій Гнатович дійсно надихають. І необов’язково ставати саме художником, потрібно просто робити те, що подобається, і головне – від душі.

Олена БУГАЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Robin Hood 15.08.2017, 18:55
Здоров'я натхнення і нових творчих здобутків Митцю!!!!!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка