b_385_225_16777215_00_images_news_2017_08_23082017.jpg

Сьогодні, 23 серпня, в рамках підготовки до XVII позачергової сесії районної ради VII скликання, відбулися засідання «майнової» та спільне засідання «бюджетної» і «гуманітарної» комісій.

Трохи більше тижня залишається до початку нового навчального року, а питання передачі Семенівських НВК №1 та №2 на баланс селищної ради ще досі відкрите. Нагадаємо, представники Семенівської ОТГ ще на минулій сесії загальмували цей процес, наполягаючи на проведенні інвентаризації. Наразі, все майно, що знаходиться на балансі обох шкіл, переписане, але й після цього заступник селищного голови Світлана Палій озвучила ряд зауважень. Насамперед, за словами Світлани Володимирівни, в акті приймання-передачі майнових комплексів НВК №1 та №2 працівники селищної вважають недоцільною проектно-кошторисну документацію, а застаріла техніка, зокрема комп’ютери, не списані з балансу. Мають претензії в ОТГ і до транспортного забезпечення. Кожна зі шкіл має на балансі автобус, але додатковий, орендований у холдингу «Астарта-Київ», не передається. Як зазначила, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Людмила Лопата, строк дії оренди автобуса закінчено. Ще один автобус – «Газель» міжшкільного навчально-виробничого комбінату не знаходиться на балансі даних навчальних закладів. Також низка неточностей полягає в невідповідності інвентаризаційних номерів, працевлаштуванні педагогічних працівників, адже відділ освіти, створений в ОТГ, не є юридичною особою. Додамо, що й сама ОТГ не є юридичною, тому ще одне питання – хто приймає школи на баланс: селищна рада чи ОТГ?

На думку голови райради Віктора Юрченка, все, що потрібно передати з балансу районної ради на баланс селищної, це майнові комплекси, а все решта – ніщо інше, ніж бюрократична тяганина та затягування часу. За переконанням постійної комісії з питань бюджетно-фінансової та інвестиційної діяльності Юрія Черевика, як райрада є представником інтересів громад селища та сіл району, так і селищна є представником інтересів об’єднаної територіальної громади, тому юридичною особою є виключно орган місцевого самоврядування.

Відповідно на сесії депутати мають затвердити питання про вихід Семенівської районної ради зі складу засновників цих навчальних закладів. Але чи буде до того підписано акт приймання-передачі?

Окрім цього, на позачерговій сесії будуть затверджувати акт приймання-передачі нежитлової будівлі кінотеатру «Ювілейний» комунальної власності територіальних громад сіл, селища Семенівського району у комунальну власність Семенівської об’єднаної територіальної громади, в особі Семенівської селищної ради. Нагадаємо, із другої спроби рішення про передачу прийнято на минулій сесії.

Планується внести до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Семенівського району, які підлягають приватизації нежитлову будівля загальною площею 163,4 кв. м. по вул. вул. Шевченка, 78г, що поблизу ЦРЛ. Крім того, шляхом викупу планується передача релігійній громаді Благовіщенської Української православної церкви в особі настоятеля Кишені Віктора Дмитровича нежитлового приміщення загальною площею 47,28 м. кв., розташованої за адресою: с-ще Семенівка, вул. Шевченка, 78а.

З урахуванням стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року потрібно затвердити в новій редакції районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. У Семенівському районі налічується 47 сміттєзвалищ загальною площею 45,1 га., які планується оптимізувати до 6 опорних: у Семенівці, Заїчинцях, Богданівці, Оболоні, Степанівці та Горошиному. У підсумку, за Програмою, буде єдиний полігон ТПВ у райцентрі.

Про затвердження звіту виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року та внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Семенівського району на 2017 рік інформувала начальник фінансового управління Людмила Маркова. Районний бюджет за І півріччя 2017 року за доходами (без врахуванням трансфертів) виконано в сумі 15360,1 тис. грн., що становить145,6% до уточненого плану ( 54,3% плану на рік). Проти І півріччя 2016 року надходження збільшилися на 5396,0 тис. грн. До загального фонду районного бюджету надійшло 14726,3 тис. грн., що становить 146,8 відсотка плану. Понад план І півріччя 2017 року надійшло 4694,0 тис. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 5721,5 тис. грн. Основним податковим джерелом надходження до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в загальному фонді становить 99,1%. Фактичні надходження податку за І півріччя 2017 року склали 14605,3 тис. грн., або 146,8% планових показників. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 5675,6 тис. грн. Надходження доходів по спеціальному фонду складають 633,8 тис. грн., що становить 122% плану (22% відсотка річного плану на 2017 рік). До районного бюджету перераховано дотацій в сумі 6101,4 тис. грн., або 100% плану. Видатки загального фонду районного бюджету за І півріччя 2017 року з урахуванням міжбюджетних трансфертів освоєні в сумі 100440,7 тис. грн., або на 90,4% до уточненого плану на відповідний період. Порівняно з І півріччям 2016 року обсяг видатків збільшився на 20078,4 тис. грн., або на 24,%. Видатки спеціального фонду бюджету проведені в обсязі 8698,7 тис. грн., або 61,1% до річних планових призначень.

Основними змінами до Програми економічного і соціального розвитку передбачається виділення 42 тис. грн. на забезпечення фінансової підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів війни і 54,7 тис. грн. – пільговим медичним обслуговуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зауваження депутата Валерія Книша стосувалися в тому, що належна увага приділяється лише деяким громадським організаціям, бо інші недопрацьовують або погано поінформовані в плані самоорганізації – як мінімум, у них немає розрахункових рахунків. Питання дієвості всіх громадських організацій вирішено порушити на черговому засіданні громадської ради при Семенівській РДА.

Про затвердження штатного розпису опорного навчального закладу Оболонської загальноосвітньої школи I-III ступенів інформувала начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Людмила Лопата. Зокрема, в Оболонській школі, як в опорній, ще буде працювати вихователь по супроводу дітей, водій та електрик. На 1 вересня у школі буде навчатися понад 200 дітей.

Ще одне дискусійне питання – про участь районної ради в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2017 році. Згідно конкурсу, Семенівщина, в особі районної ради, планує реалізувати проект співробітництва територіальних громад «Реконструкція Семенівського районного стадіону «Колос» – як суттєвий фактор зміцнення фізичного здоров’я громади». Співфінансування проекту передбачає у районному бюджеті на 2018 рік кошти в сумі 300 тис. грн., що складає 29,6% від загальної вартості проекту (888,846 тис. грн.). Принагідно зауважимо, що бажання взяти участь у фінансуванні виявили декілька сільських рад – Богданівська, Рокитівська, Криворудська, Наріжанська та інші, які вже передбачили у своїх бюджетів по 20 тис. грн. на даний проект. Як не парадоксально, з чим погодились усі депутати, Семенівська селищна рада написала лист-відмову у співфінасуванні, мотивувавши це тим, що через приєднання 4 територіальних громад та передачі майнових комплексів Семенівських НВК №1 та №2 на баланс ОТГ, суттєво збільшилось фінансове навантаження на бюджет селищної ради.

Нагадаємо, лише нещодавно ОТГ мала бажання прийняти стадіон у власність, тому що він знаходиться на території селища і відвідують його в основному жителі Семенівки.

b_385_225_16777215_00_images_news_2017_08_doc9082017.jpgЧерговий лист, що розглянули депутати, також пов’язаний з вищевикладеним – недостатністю коштів у бюджеті ОТГ. У листі Семенівська селищна рада просить районну раду співфінансувати об’єкти, що знаходяться на території селища: центральна районна бібліотека, дитяча музична школа, дитячо-юнацька спортивна школа, Будинок дитячої та юнацької творчості, районний Будинок культури, терцентр тощо. Відповідь народних обранців проста: співфінансувати в пропорційній залежності від того, скільки дітей дошкільного віку проживає на території кожної громади і відвідує ці об’єкти.

Ще один-лист, надісланий з апарату Верховної Ради України, – відповідь депутатам Семенівської районної ради на звернення щодо мораторію на продаж землі. У листі районним депутатам відповіли, що дане питання наразі вирішується виключно на рівні референдуму.

Позачергова сесія районної ради відбудеться у вівторок, 29 серпня, о 10.00 год. у залі засідань районної ради (селище Семенівка, вул. Незалежності, 44).

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка