Щорічно 14 жовтня – це велике свято для нашої країни – День українського козацтва та День захисника України. Вперше офіційно національне свято День захисника України з’явилося в календарі в жовтні 2015 року.

Дата була обрана з вагомої причини. Свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначається 14 жовтня, було третім за важливістю (після Різдва та Великодня) для українських козаків. Вони глибоко і щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили в її силу й урочисто святкували цей день. Саме тому на 14 жовтня припало одночасно два великі свята, пов’язані з військовою мужністю та відвагою. Саме цьому святу було присвячено ряд заходів у Худоліївській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Свято розпочалося із шикування та виносу козацького прапора. Кожен курінь представляв своє гасло, назву та пісню. До нас на свято завітав сільський голова В. М. Демидченко, який привітав усіх зі святом та розповів історію виникнення села Худоліївка. Директор школи В. А. Костяний та керівник шкільного лісництва М. І. Козлов побажали усім присутнім бути здоровими, відважними, мужніми та любити і берегти свою країну, примножувати її звичаї та традиції. Потім був проведений конкурс на кращий фотознімок.

 Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду
 Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду
 Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду  

У цей день у нашій школі ще був підведений попередній підсумок акції на природоохоронну тематику, яку проводив Микола Козлов, наголосивши, що акція буде діяти до кінця року, та закликав продовжувати брати участь в акції за чисте довкілля. Далі були проведені козацькі забави, ігри, естафети, де кожен з учасників мав змогу проявити свою силу, мужність, кмітливість та волю до перемоги. Після напруженої роботи, щоб поповнити свої спортивні затрати, всі смакували козацькою кашею, яку приготував справжній козак Григорій Гусинський. Вона вдалася на славу!

Тож бажаю всім здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля світлої слави України. Нехай завжди буде невичерпна енергія, сила козацького духу, віра у здійснення всіх мрій. Нехай оберігає всіх Пресвята Богородиця – берегиня козацького роду від усякого зла.

С. П. МАХНО,
педагог-організатор Худоліївської школи

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+2 # Друг Алины Кабаевой 22.10.2017, 23:10
хорошее мероприятие, надеюсь и на следующие года продлиться эта традиция.....

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка