b_385_225_16777215_00_images_news_2018_02_SAM_2419.jpg

19 січня весь православний християнський світ відзначав день Хрещення Господнього. У цей день віруючі освячують воду, яка набуває після цього цілющих властивостей.

Церква пояснює цей феномен тим, що цього дня Божа благодать спускається на землю і всі води оживають. І саме цього дня Божа благодать подарувала членам Семенівської асоціації людей з обмеженими можливостями зустріч із цікавими людьми з міста Ковель, що на Волині. Але про все із самого початку.

Із 2016 року на території України діє Програма національних обмінів, що є частиною проекту «Містки громадської активності» і яка фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США). Програма зорієнтована на активних громадян, для яких інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними регіонами України – сходом, заходом, центром, півднем і північчю – є важливою складовою розвитку нашої країни. Учасниками цієї програми є соціально активні люди, які хочуть поділитися своїм досвідом та започаткувати співпрацю з представниками географічно протилежних областей.

У рамкам Програми національних обмінів Семенівській асоціації людей з обмеженими можливостями вдалося виграти мікрогрант, який надав можливість провести міні-стажування у нашій громадській організації, вдосконалити свої навички у громадській діяльності та побувати на Полтавщині активним громадянам із міста Ковель.

Отже, на Семенівську землю завітали: Володимир Кравчук, Катерина Кухаренко, Микола Крам та Ірина Листовнича. Володимир Кравчук є головою громадської організації людей з інвалідністю «Добродія в дії» Ковельського району. Катерина Кухаренко – волонтер Ковельського громадського об’єднання «Майдан Гідності». Микола Крам, незважаючи на те, що він людина з інвалідністю з дитинства, є неперевершеним фокусником та ілюзіоністом. Ірина Листовнича – мама трьох чарівних дочок, яка має надзвичайно добре серце, адже знаходить час не тільки для своїх діток, а й для того, щоб підтримати інших людей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Міні-стажування тривало три дні. Першого дня наші гості ознайомилися з роботою Семенівської асоціації людей з обмеженими можливостями, з її проблемами, планами, здобутками. Відвідали Водохреще на річці Хорол, де, вражені силою духу настоятеля Всіхсвятського храму, Благочинного Семенівського району, архімандрита Олексія, самі скупалися в ополонці. Відвідали наші гості також Семенівський краєзнавчий музей, де познайомилися зі славним минулим Семенівщини та її «родзинками».

Другий день видався не менш насиченим, адже цього дня в селищі Семенівка відбувалася відкрита обласна зимова спартакіада з рекреаційних видів спорту. Однією із цілей цієї спартакіади є встановлення дружніх стосунків між людьми з інвалідністю різних регіонів України, а тому наші гості з радістю прийняли запрошення випробувати свої фізичні можливості. Окрім них, учасниками змагань стали спортсмени-рекреаційники із Шишак, Хоролу і, звичайно, Семенівського району.

Дружня невимушена обстановка сприяла радісному спілкуванню спортсменів, а їх було 40 учасників під час проведення всіх видів змагань: дартсу, кеглів, бомбаскету, шашок і бочче, адже зустрілося багато друзів та знайомих.

На урочистому відкритті спартакіади виступили голова Семенівської ОТГ Людмила Милашевич, голова Семенівської асоціації людей з обмеженими можливостями Павло Кобильченко та гість із Ковеля, голова ГО «Добродія в дії» Володимир Кравчук.

У неофіційному заліку спартакіади перемогли спортсмени Семенівського району, які мали у своєму активі більше 20 медалей. Друге місце у команди з міста Хорол, а третє дісталося представникам делегації з міста Ковель. Найбільш захоплюючими і напруженими виявилися змагання з бочче. Повертаючись дещо назад, хотілося б повідомити широкому загалу читачів, що 23 грудня 2017 року в нашому селищі відбувся перший районний турнір із цього виду спорту, який, до речі, є параолімпійським. Переможцем цього турніру серед чоловіків пощастило стали авторові цих рядків, а серед жінок першість здобула Марія Щербина. Цього разу переможцями в індивідуальних іграх знову були спортсмени Семенівщини, а переможцями в командній грі стали ковельчани.

Після гри капітан команди Ковеля Володимир Кравчук дав майстер-клас із бочче та презентував офіційні правила цієї гри. Проте справжнім фурором і окрасою спартакіади став виступ клоуна Миколи (Миколи Крама), який уражав учасників змагань і вболівальників своїм талантом фокусника та ілюзіоніста.

Завершилася зимова спартакіада врученням медалей і грамот та брейк-кавою зі смачними бутербродами та печивом.

По закінченню змагань відбувся круглий стіл, де гості з Ковеля і члени Семенівської асоціації обмінялися досвідом проведення спортивних та мистецьких заходів. Семенівці поділилися досвідом проведення обласного мистецького фестивалю «Рогозів кут», а ковельчани – проведення районного фізкультурно-оздоровчого фестивалю «Перемагай себе».

Третій день міні-стажування був присвячений написанню проекту грантової заявки на поїздку ГО «Добродія в дії» по обміну досвідом у місто Миргород у лютому цього року. Також були надані практичні рекомендації щодо впорядкування статутної документації, стратегії, місії організації, відкриття рахунка в банку тощо.

Хочеться зауважити, що під час неформального спілкування члени нашої асоціації мали змогу ознайомитися з особливостями Волинського регіону і зрозуміли, що саме такий міжрегіональний обмін досвідом і долає стереотипи, які складаються у людей у силу багатьох причин: історичних, культурних, географічних, ментальних.

Насамкінець хочеться подякувати всім небайдужим людям, які допомагали нам у проведенні цього заходу, а саме селищному голові Людмилі Милашевич, приватному підприємцю Івану Морозу, директору Семенівського НВК № 1 ім. М. М. Хорунжого Олені Дунай, керівнику Семенівського районного краєзнавчого музею Ліані Сіденко, а також особлива подяка від гостей нашого краю всім працівникам ресторану «Подолянка» за смачні сніданки, обіди та вечері, а особливо за полтавські галушки, приготовлені за семенівським рецептом.

Володимир КОВАЛЕНКО,
заступник голови 
Семенівської асоціації
людей з обмеженими можливостями

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# Oleg 14.02.2018, 17:31
Ветеранов афганцев с наступающей 29 годовщиной вывода советских войск с Афганистана.
https://www.youtube.com/watch?v=KDZ_I7JWrqg&feature=youtu.be

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка