Процес децентралізації, що розпочався в Україні в 2014 року і продовжується до сьогодні, викликає масу обговорень і серед простих мешканців громад, і серед представників влади.
Звісно, кожен розуміє, що реформа в певній мірі – це ламання старого і будування нового, а значить, цей процес не може бути швидким та безболісним. Та все ж, багато чого в цій реформі аж занадто незрозуміло й складно.
Унаслідок децентралізації кількість держслужбовців в Україні повинна скоротитися в 2-3 рази. Про це в ефірі Громадського радіо сказав Микола Виговський, експерт Реанімаційного пакету реформ з питань реформи публічної адміністрації.
Та як зараз виглядає ситуація в Семенівському районі?
![]() |
Як бачимо, незважаючи, що на території Семенівщини з’явилася ще одна ОТГ, лідер по кількості штатних одиниць залишається той же – Семенівська селищна рада (64 штатні одиниці).
Думаю кожен розуміє, що результат порівняння місячних фондів заробітних плат теж буде передбачуваним.
![]() |
Ну, і наостанок, проаналізуємо яка кількість населення приходиться на 1 штатну одиницю відповідного органу.
На території Семенівської об’єднаної територіальної громади проживає 11546 чоловік (інформація взята з офіційного сайту http://semenivska-gromada.gov.ua), на території Оболонської громади – 3505 (http://obolonska-gromada.gov.ua), а районною радою та РДА обслуговується 13544 чоловік.
Провівши прості математичні дії бачимо таку картину:
![]() |
Навіть якщо врахувати той факт, що РДА та райрада обслуговують одну і ту ж територію і додати кількість їхніх штатних одиниць, то виходить 376 людей на 1 штатну одиницю, що значно більше, ніж результати обох ОТГ.
Мабуть, в найскладнішу ситуацію в цьому випадку потрапила Оболонська ОТГ, адже не зважаючи на те, що кількість населення є досить невеликою – потреби залишаються такі ж, як і в Семенівській ОТГ, а значить, зробити штат меншим, ніж він є, мабуть, неможливо.
Однією з проблем реформи децентралізації також є той факт, що новостворені ОТГ переймають на себе більшість повноважень і райради, і районної держадміністрації, але ж останні так і залишаються діяти, як і раніше. Це призводить до дублювання деяких органів на території району, і, звісно, непорозумінь.
Хочеться вірити, що після завершення процесу децентралізації ситуація стане кращою, проте зараз питань щодо ефективності та результативності цієї реформи аж надто багато.
Коментарі
і ремонти роблять з думкою про себе "будинок захищеної старості", заборчики на кладбищі , навіщо нам діти