В останніх наших публікаціях серед відвідувачів зав’язався диспут щодо розвитку закладів соціальної сфери. Зокрема, користувач Oleg підняв тему функціонування дитсадків на території селища, яку ми вирішили більш детально розглянути.
Почнемо з того ж таки дитсадка, який нині виконує роль основного в Семенівці – вул. Шевченка, 39. Історія дитсадка «Малятко» (завідуюча Світлана Орел), навіть, давніша за ту будівлю, в якій він зараз знаходиться. Але й будівництво самого приміщення сягає початку 1970-х (у новий корпус, що за планом мав бути 2-поверховим, дитсадок «переїхав» у 1971 році). Час, звичайно, дає про себе знати, і будівля на сьогодні, м’яко кажучи, не в ідеальному стані: тріщини на стінах помітно неозброєним оком, потребує заміни і покрівля. При такій застарілості, на думку архітекторів, будівля несе загрозу для дітей – усередині може виникати грибок, який небезпечний для продуктів харчування, органів шкіри та дихання. Хоча, зайшовши всередину, кидається в очі хороше матеріальне забезпечення, це і новенькі ліжка, іграшки, шведські стінки, тематичні куточки, відремонтовані туалет та актовий зал – в цьому допомагають як батьки, так спонсори і розпорядник ЗДО – селищна рада. Але ж виникає питання: що буде з майном і усім цим майном, якщо раптом прорве дах? Капітальний ремонт по «Малятку» аж «плаче»...
Йдемо далі... Дошкільна група при Семенівському НВК №2 (директор Любов Шудря) – вул. Тітова у мікрорайоні цукрозаводу. Пришкільний дитсадок створили у 2006році з метою дати впевнений старт дітям п’ятирічного віку до шкільного життя. Тодішній директор школи Галина Сірченко висловила дану ініціативу, щоб зменшити навантаження на «Малятко». Початкове призначення будівлі – поліклініка, тому тут постійно розміщувалися заклади медичного спрямування – філія при райлікарні, стоматологія тощо. Пізніше в приміщенні облаштували початкові класи, а після закриття дитсадка цукрозаводу, про який піде мова далі, створено, власне, початкову школу. Дякуючи батькам і меценатам, матеріально цей дошкільний заклад теж укомплектований. Втім, якби не було, у якості дитсадка воно не будувалося.
Далі прямуємо недалеко – на сусідню вулицю Космонавтів. Зараз це 2-поверхова будівля-примара, але збудована вона за сучасними на той час будівельними стандартами на замовлення потужного осередку місцевої промисловості – Веселоподільського цукрового заводу. Проект зведення дитсадка передбачав, навіть, такі комунікації, як водопостачання та каналізацію. Місцева інфраструктура та великі кошти, вкладені цукрозаводом у будівництво, дозволяють і на сьогоднішній день вважати це приміщення чи не найкращим для розміщення тут дітей. Незважаючи на невелике «просідання» та стяжку стін, будівельники зі стажем, називають «Веселку» набагато кращою альтернативою дитсадка у Семенівці, аніж «Малятко»... Сьогодні це приміщення ще знаходиться на балансі селищної ради, яка виділяє кошти на його утримання та охорону.
Закінчити свою розповідь хочемо на цій світлині... Можливо, не кожен зрозуміє, що це за пустир. У попередньому випадку ми розповіли про будинок-примару, а це – дитсадок-примара по вулиці Лікарняній (поблизу котельні Семенівської ЦРЛ). Будівельні роботи припадають на кінець 1990-х на кошти, залучені з радянських програм. За часів незалежної України під час будівництва були задіяні не одні кооперативи та підрядні організації, тому воно потихеньку просувалося – закладено фундамент, викладено цоколь та більшу частину стін. Навіть були завезені блоки для початку зведення другого поверху, і, як підсумок цього «грандіозного» будівництва – до середини 2000-х лише котловани, що залишились понині. На жаль, реалії сьогодення такі, що у державі грошей не було, ну а місцевій владі – не до того...
Висновок, шановні батьки, читачі, робіть самі. Але ідеального дитсадка для нашого підростаючого покоління немає, і... чи буде? Важко сказати!
P. S. Також зодчі порадили згадати у цій статті приміщення дитсадка у мікрорайоні Нова Доба (вулиця Добівська), яке вони назвали взагалі найсучаснішим. Але роль, відведена для цієї будівлі, сучасна не зовсім для дітей, або ж, точніше сказати, зовсім не для дітей (планується відкриття Будинку захищеної старості)!
До речі, ностальгічне відео від місцевих мешканців популярне у соціальних мережах. Пропонуємо до перегляду:
Коментарі
Фильм 2013 року.
одумайся, під цю категорію підпадає і твоя хазяйка
А то ты такой важный, Олег, а с 2013 года никому не нужен, судя по твоей информации
огромное спасибо человеку который это все показал и чувствуется с большой болью в сердце это все снято . но вопрос?????а кто в этом виноват и чими руками это все сделано . не чужые же приехали и разрушили довели все до такого состояния процветающий район . ведь сами и во всем виноваты и все ваших руках .и виноватых нечего искать на стороне . по боле таких как этот человек который это все снял и будет порядок . а чисто по человечески жаль что все так .
коли передавали відомчі садки- сільські ради побрали,відремонтували і користуються.
Наша не взяла заводський, гарний, діючий все їй
грошей на зарплату нехвата.
на рахунок дописувачів,так тут їх і раніше було душ 5.
https://www.youtube.com/watch?v=E2mdyY9RiTk
Oleg 23.05.2018, 05:55
Пісочниця це хорошо,а от коли вмісто цього курятника в селищі вже новий садочок побудують.А то я бачу що крім дяді Сема в Семенівці зостались княжна та очерет.
https://www.youtube.com/watch?v=fa1DChkiKvw