b_385_225_16777215_00_images_news_2018_06_DSCI1890.JPG

18 червня Семенівський район відвідали Олександр Карпенко і Дарина Мусієнко з Лубен.

Олександр Миколайович – учитель історії Лубенської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, діапазон його наукових робіт надзвичайно широкий. Він працює над історією Лубенщини (написав три книги), яка тісно переплітається з історією Семенівського району.

Краєзнавці О. М. Карпенко та його талановита учениця Д. Мусієнко цікавляться історією села Старий Калкаїв, у якому народився герой Крут М. В. Божинський-Божко. В їхніх історичних пошуках допомагали наші земляки Любов Мазанько, Ірина Синенко, Лілія Ярова, Олександр Косько, Галина Самбур та Зоя Іващенко.

-bozhins-kij.jpgІсторична довідка

Микола Васильович Божинський-Божко народився 23 жовтня 1895 року в селі Калкаїв Хорольського повіту, Полтавської губернії (тепер села Старий і Новий Калкаїв Семенівського району Полтавської області). Герой Крут, розстріляний більшовиками.

Народився у дворянській сім’ї Василя Трохимовича та Наталії Миколаївни. Від серпня 1907 до 29 квітня 1915 року проживав у місті Лубни та навчався у Лубенській чоловічій гімназії. Потому вступив на математичне відділення фізико-математичного факультету Університету святого Володимира.

1917 року став товаришем голови Тимчасового комітету об’єднаної народно-пролетарської організації лівих соціалістів України. На початку січня 1918 року влаштувався на роботу помічником діловода у Міністерстві земельних справ УНР.

Під час бою під Крутами 29 січня 1918 року потрапив у полон і був розстріляний більшовиками. 19 березня 1918 року похований на Аскольдовій могилі у Києві.

Ми, краєзнавці, працівники музеїв, бібліотек, повинні достовірно вивчити історію нашого земляка, великого патріота України Миколи Васильовича Божинського-Божка.

Любов МАЗАНЬКО,
краєзнавець

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка