b_385_225_16777215_00_images_news_2018_09_IMG_9796.JPG

12 вересня в приміщенні малої актової зали районної ради відбулась зустріч із нашим славним земляком, ентузіастом-краєзнавцем Федором Івановичем Ленченком.

Федір Іванович за дорученням обласного осередку краєзнавства, членом якого є, провів нагородження за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України, дослідження, вивчення та висвітлення історії рідного краю, розвиток музейної справи наших активних краєзнавців грамотами Всеукраїнської спілки краєзнавців України: Віталія Івановича Черничка, земляка, мецената, активіста, громадського діяча; Миколу Миколайовича Мошенка, Віталія Андрійовича Кінаха, Анатолія Миколайовича Горобця – ентузіастів-краєзнавців Веселоподільської дослідно-селекційної станції, які створили музей; Тамару Іванівну Шишку, ветерана педагогічної справи, колишнього вчителя історії Оболонської школи, активного і досвідченого краєзнавця.

Урочистий захід з нагоди відзначення кращих краєзнавців району відбувся за участі керуючого справами районної ради Юрія Борисовича Черевика, голови районної ради ветеранів Любові Василівни Мазанько, голови жіночої ради Ольги Петрівни Лисенко, члена президії ради ветеранів Ганни Федорівни Дейнеги, директора районної бібліотеки Лідії Григорівни Шумейко та ін.

Л. В. Мазанько, колишня завідуюча районного музею, яка багато зусиль доклала до розвитку краєзнавства в районі, у своєму виступі проаналізувала внесок ентузіастів району у збереження історичної спадщини, подякувала Федору Івановичу Ленченку, місцевим краєзнавцям, які одержали нагороди, за те, що прославляють наш рідний край, його славних людей, свято бережуть здобутки минулого, відображаючи їх на музейних стендах, в експонатах, у літературних творах, пошукових матеріалах, дослідницьких роботах. Відзначила також велику краєзнавчу роботу, проведену Тетяною Іванівною Пітенько (с. Заїчинці), Володимиром Миколайовичем Коваленком (с. Веселий Поділ), Валерієм Андрійовичем Зінченком, Євгеном Павловичем Бутенком, колективом районної бібліотеки, іншими талановитими пошуковцями-краєзнавцями.

b_385_225_16777215_00_images_news_2018_09_IMG_9851.JPGЛюбов Василівна проінформувала про участь ради ветеранів у Всеукраїнській естафеті «Слава визволителям України» до 75-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, зібрані цінні матеріали про визволителів рідної землі. 21 вересня наш район прийматиме ювілейну естафету від сусіднього Хорольського району і 24 – урочисто передаватиме Глобинському. Проведена велика робота з увіковічнення пам’яті про подвиг земляків.

Тамара Іванівна Шишка у своєму виступі розповіла про вивчення, дослідження історії рідного краю, його людей, виховання учнів на кращих традиціях історичного минулого. Відмітила, що створений музей є гордістю школи. Він діє, продовжуються славні традиції. Багато цінних матеріалів зібрано спільно із сільською бібліотекою (завідуюча Надія Григорівна Нагорна). Тамара Іванівна висловила вдячність за оцінку її праці.

Чудовий фольклорний колектив «Подолянка» (керівник Валентина Денисенко), який майстерно, чутливо виконує народні пісні, пропагує місцевий фольклор, порадував учасників зібрання своїм зворушливим співом.

У заключному слові Федір Іванович Ленченко подякував своїм землякам за велику краєзнавчу роботу, яка спонукає його до активної діяльності з висвітлення історії рідного краю, його славних трударів, збереження святих народних традицій. Видавши кілька книг про рідну Семенівку, серед них «Батьківською стежкою», «Веселоподільський цукровий завод» та інші, він активно займається дослідженням історії села Біляки, почесним громадянином якого є. Незабаром вийде книга про це чудове, рідне серцю село.

Славні люди живуть у нашому краї, славну історію пишуть вони...

Олена БУГАЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка