b_385_225_16777215_00_images_news_2014_the_life_of_semenivka_drugi_zhyva_drugi_zhnyva3.jpg

Кожна пора року неповторна по-особливому. Справедливою є народна мудрість про те, що осінь на рябому коні гуляє, до обіду сонце, а після обіду дощ або сніг. Усього можна очікувати  цієї пори року. А щоб побачити красу осіннього лану, велич і розмах других жнив, справжню турботу про землю-годувальницю і вирощений на ній урожай пізніх культур, необхідно побувати на полях ПСП «Дружба», де на обліку сьогодні кожний погожий день. Очеретуватівці ніколи не пасли задніх. Вони поставили собі за мету до 15 листопада, професійного свята – Дня працівників  сільського господарства повністю завершити весь складний комплекс робіт на осінньому лані господарства.

Наразі збирання цукрових буряків. Солодкі корені на землях ПСП «Дружба» щороку займають серед господарств району найбільшу площу посіву. Не став винятком і цей рік. Цукристі дозріли на площі  1100 га. Станом на 3 листопада 2014 року в господарстві їх зібрано на площі 450 га. Урожайність кожного зібраного гектара в середньому становить 540 ц. На 130 гектарному полі зібралися на короткий обідній перепочинок усі, хто причетний до збирання цукрових буряків. Смачні обіди і вечерю із різноманітних страв і напоїв готують для них кухарі ресторану «Атлант» Марія Боднар, Лідія Зиза, Зоя Вітенко і Надія Шинкаренко.

Начальник мехзагону Валентин Гаркавий розповідає, що збирання цукристих у господарстві організовано потоковим методом, у якому задіяно всю необхідну найсучаснішу бурякозбиральну техніку і автотранспорт. Це дає змогу щороку  вчасно і без втрат зібрати весь вирощений урожай. Кожний робочий день починається о 7 годині ранку і завершується о 22-23 годині у міру надходження автомобілів під завантаження. На перевезенні врожаю солодких коренів із полів господарства на переробку задіяно – 35 автомобілів, із яких – 17 «КамАЗів» із ПСП «Дружба» і 18 із Глобинського цукрозаводу. Серед кращих водіїв на перевезенні врожаю завідуючий гаражем Володимир Юрченко назвав Миколу Бичового, Андрія Одновола, Григорія Швеця, Анатолія Семенюту, Петра Карабазу, Сергія Вовка, Олексія Підорвана, Сергія Андрущенка та інших.

Із щоденним перевиконанням доведених завдань працюють на збиранні цукрових буряків восьми і шестирядні комплекси, за кермом яких досвідчені механізатори Олександр Клименко, Віталій Юшко, водії гичкозбиральної машини БМ Юрій Одновол і Леонід Одновол, Роман Зайченко, Анатолій Беркало, водії БМ Сергій Михайлюта і Сергій Опришко. Двома бурякозбиральними комплексами за кожний світловий день вони викопують солодкі корені на 50 га, накопуючи 2200 тонн буряків.

Біля працюючих на буряковому лані завжди можна побачити агрономів господарства Анатолія Шевченка й Андрія Колісника. Постійно чергує «летючка», обладнаний автомобіль із пічкою «буржуйкою», де можна погрітися, випити гарячої кави чи солодкого чаю з печивом. У машині, за кермом якої водій Олександр Тютюнник, чергує газоелектрозварник Олександр Покотило з усім необхідним для швидкої ліквідації поломки збиральної техніки.

На перевірку і  зачистку площ після копання цукрових буряків виходить жіноча бригада з 25 чоловік, члени овочевої бригади господарства. Після них слідом виводять потужню сучасну техніку для підготовки грунту під урожай наступного року механізатори ПСП «Дружба» Микола Журба, Володимир Осадчий, Віктор Васецький, Володимир Бершацький, Василь Журба, Володимир Бублик. Вони вже підготували майже 4,5 тис. га площ.

– До збирання цукрових буряків на полях господарств району належить 3030 га,– розповідає начальник управління агропромислового  розвитку РДА Олександр Єзерський. – Солодкі корені станом на 3 листопада цього року вже викопано на площі 2400 га, накопано 76800 тонн буряків. Врожайність кожного зібраного гектара становить 320 центнерів. Копання і вивезення цукрової сировини триває.

 Другі жнива у ПСП «Дружба»  Другі жнива у ПСП «Дружба»  Другі жнива у ПСП «Дружба»
 Другі жнива у ПСП «Дружба»  Другі жнива у ПСП «Дружба»  Другі жнива у ПСП «Дружба»
 Другі жнива у ПСП «Дружба»  Другі жнива у ПСП «Дружба»  

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка