b_385_225_16777215_00_images_news_2019_01_50833834_1449834305151886_8206866750927536128_n.jpg

Ринок праці – система, яка змінюється дуже швидко. Сьогодні навряд хтось може зі стовідсотковою упевненістю говорити про всі зміни, які чекатимуть нас протягом найближчих 10 років, не кажучи вже про більш віддалені терміни.

Поява нових технологій та інші процеси можуть як піднести в топ не особливо популярні сьогодні професії, так і, навпаки, зруйнувати популярність затребуваних зараз напрямків.

Саме ці заміни обговорювали 9 січня під час засідання клубу «Свідоме батьківство». З урахуванням все більшого впровадження Інтернет технологій у повсякденне життя сучасної людини, можна впевнено стверджувати, що професії, так чи інакше пов’язані з IT-сферою, будуть все більш затребувані з плином часу. Частка професій гуманітарної спрямованості, навпаки, буде знижуватися. Багато гуманітаріїв вже зараз не працюють за спеціальністю, намагаючись освоїти ту ж сферу інформаційних технологій.

Але на кого піти вчитися після закінчення школи? У батьків підростаючого покоління виникає це питання тільки-но дитині виповнюється 13-14 років. Які ж професії майбутнього, згідно з думкою експертів, збережуть свою актуальність?

 • інженери різних спеціальностей;
 • технічні фахівці;
 • біологи, хіміки і суміжні їм дисципліни;
 • програмісти;
 • веб-дизайнери;
 • екологи;
 • фахівці у сфері нанотехнологій.

Що ж потрібно робити батькам сучасних дітей?

Перш за все, під час зустрічі присутні мали змогу ознайомитися із поняттям «діти покоління Z» – це перше покоління дітей, які народилися в світі цифрових технологій. Діти, які народилися після 2000 року, вже не мислять свого життя без смартфонів, гаджетів і мобільного Інтернету. Життя для «цифрових» — це пошук. Стосунки вони легко обривають одним повідомленням і одразу переглядають нові кандидатури в соцмережах. Школярі кидають недоробленим домашнє завдання, хоча здатні його виконати. А ті, хто вже встиг почати працювати або стажуватися, шокують кадровиків: вони можуть кинути проект через те, що в офісі незручна міні-кухня. Багато з них ще підлітками заробляють як фрілансери, оскільки в Інтернет реальності важливі вміння, а не атестати й дипломи. При цьому покоління Z не шукає захмарних зарплат, а той мізер, який їм треба, легко отримають в будь-якому місці.

Щоб допомогти своїй дитині у виборі професії, потрібно:

 • знати бажання дитини займатися певним видом діяльності;
 • допомогти створити середовище, де ваша дитина мала змогу почувати себе комфортно;
 • відстежувати зміни на ринку праці;
 • мати кілька варіантів для вступу до навчальних закладів;
 • не відмовляти дитину від обраного шляху;
 • відмовитися від стереотипів – професія одна на все життя.

Батьків, які були присутні на семінарі ознайомили із можливістю проходження тестування на сайті «Моя професія».

Семенівська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# святослав 23.01.2019, 17:42
Для нашого ДЕГРАДОВАНОГО суспільства - НІ ! Затребувані будуть РАБИ - не освічені , аморальні , обмежені , безпринципні , не вибагливі ,байдужі , грошолюбні , тобто такі , яких система БАНДООЛІГАРХІВ наплодила за 27 років і які сьогодні складають ,,більшість,, в Україні .Для ,,зайвих,, - безвіз і цвинтар . Іншим - стійло ! Ви вже собі ,,ціну склали,, на ,,вибори,, ? По чом ваша ница душа , нині ?!
# вася 23.01.2019, 17:59
Простіше назвать ринок дармової робочої сили.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка