b_385_225_16777215_00_images_news_2019_03_16032019.jpg

У Великій Багачці 16 березня за ініціативи Спілки учасників АТО Лубенського району та підтримки нашого славного земляка, правозахисника, адвоката Олексія Баганця відбулася урочиста зустріч учасників антитерористичної операції Посульського краю, обговорено проблеми добровольців, питання дотримання їхніх прав, вшановано бійців-добровольців.

У святковому заході з нагоди Дня українського добровольця взяли участь і учасники АТО нашого району, представники громадськості.

Свято на честь українських добровольців відзначається в Україні 14 березня (з 2017 року). У цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нових Петрівцях, що під Києвом, для формування першого добровольчого батальйону, що й стало початком його славного бойового шляху. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

День українського добровольця встановлений 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорізьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад добровольства – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах.

Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни. Та найновіший приклад – це Революція гідності і початок воєнних дій на сході країни. У ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – спочатку пішли на Майдан, висловивши протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії.

Коли у березні 2014 р. стало ясно, що розпочалася війна, що під загрозою наша незалежність, український народ миттєво самоорганізувався. Сотні Самооборони Майдану вирішили взяти на себе відповідальність за захист Вітчизни. Так виник масовий добровольчий рух, який став основою і рушійною силою нового українського війська.

Навесні 2014 р. була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші самоорганізовувалися в батальйони й вирушали на схід.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму – вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилися на військові частини силових структур.

Особовий склад батальйону серед перших дійшов до Слов’янська, залучався до боїв у Красному Лимані, Бахмуті, Попасній, Дебальцевому, Станиці Луганській, Вуглегірську, Мар’їнці, Авдіївці та інших місцях. 162 бійці відзначені державними нагородами, 23, на жаль, посмертно.

Суворий час вимагає людей, спроможних поєднувати професійну компетентність, бойовий досвід, глибокий патріотизм, відданість присязі, надзвичайну хоробрість. Саме такими є учасники АТО, мужні захисники України від агресора.

Проведений захід із нагоди Дня українського добровольця був присвячений вшануванню подвигу українських добровольців.

Свято розпочалося композицією у виконанні учасників дитячої танцювальної студії.

У мирній країні не повинні воювати. Та доводиться нашим мужнім воїнам щодня на сході на смерть стояти.

На святі вітали захисників нашої землі, вірних синів держави, які стали на захист кордонів, навіть ціною власного життя.

Наша пам’ять – це вічне безсмертя… Учасники святкового дійства схилили голови перед світлою пам’яттю полеглих героїв, вшанувавши їх хвилиною мовчання.

Перед присутніми виступив голова Спілки учасників АТО Лубенського району Леонід Іванович Шабля, привітав із святом, розповів про мужність і героїзм добровільних військових формувань на сході країни, згадав тяжкі бої: Єловайський котел, де були важкі втрати, Маріуполь, Гранітне, Курахове, Піски, шахта Бутівка, Волноваха, Попасна, Золоте, Щастя, Дебальцевський котел… Відзначив важливу і вагому допомогу населення продуктами харчування, одягом, транспортом тощо. Леонід Іванович закликав до об’єднання учасників АТО для підтримки сімей загиблих, інвалідів, захисту своїх прав, організації реабілітації, лікування, оздоровлення, протистояння чиновницькій байдужості, черствості, цинізму, щоб стати впливовою силою.

Лубенська спілка ветеранів АТО утворилася у 2016 році, налічує до 80 чол., у т. ч. учасників інших збройних конфліктів.

Мужніх захисників Вітчизни, представників громадськості, які брали участь у заході з нагоди Дня українського добровольця, вітав музикант-бандурист, волонтер Віталій Мороз (м. Лубни). Бандура розганяє тугу, спонукає вивчати історію, дбати про майбутнє. З цією місією бандурист виступає і перед бійцями на сході, підтримуючи їхній бойовий дух.

Згадали, хто не повернувся, вшанували тих, хто прийшов.

Усіх поєднує любов до України. Про свою любов до рідної землі, яку довелось боронити, розповіли АТОвці Дмитро Анатолійович Кіяшко (с-ще Велика Багачка) і Володимир Андрійович Колесніков (с. Байрак, Семенівщина). Побажали миру, стабільності, процвітання Україні і народу.

Урочиста зустріч учасників антитерористичної операції відбулася за підтримки правозахисника, адвоката, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук Олексія Васильовича Баганця. Виступаючи перед присутніми на зібранні, шанований гість подякував за запрошення, наголосив на тому, що не повинні забувати тих, хто віддав свої життя за Україну, вшановувати тих, хто стоїть на захисті рідної землі. У мирній країні триває затяжна війна. Це велика біда. Загинуло більше 10 тис. громадян, як військових, так і цивільних. Частина перебуває в полоні, є й зниклі. Першими в бій вступили добровольчі загони, частина прямо з Майдану, стримали агресора. Немає більш благородної справи, ніж захист держави від загарбника. Українці відзначаються любов’ю до рідної землі, загартованістю, мужністю, терплячістю. Вони мотивовані, одержимі перемогою над ворогом. Захисники України, українські добровольці потребують гідного соціального захисту, на жаль, влада не допомагає їм адаптуватися в мирному житті, – наголосив у своєму виступі екс-заступник Генерального прокурора України О. В. Баганець.

Олексій Васильович висловив вдячність волонтерам, які теж були присутні на зустрічі, громадськості за підтримку воїнів-героїв, захисників України від агресора, ветеранам АТО подякував за високий патріотизм і відданість рідній державі. Побажав віри в щасливе майбутнє, яке залежить від усіх нас, від результатів наших виборів Президента і депутатів Верховної Ради. Україна перебуває на межі втрати своєї незалежності. Процвітає беззаконня, корупція, потрапили в пута інших держав, нав’язані зовні реформи зруйнували державу. Президент і уряд повинні дбати про народ, підтримувати партнерські зв’язки, мати досвід ефективної управлінської діяльності, щоб вивести країну на шлях мирного розвитку і економічного зростання.

Досвідчений юрист із 40-річним стажем О. В. Баганець застеріг про недопущення помилок, бо, за словами Л. М. Кравчука, якщо люди неправильно вирішать, то це будуть останні вибори в незалежній Україні. Олексій Васильович наголосив, що йому не байдуже, що буде з його країною. Нашу землю треба повернути, треба домовлятися за столом переговорів. Він побажав усім незламності духу, віри в краще майбутнє. Україна понад усе.

О. В. Баганець приїхав у В. Багачку не з пустими руками. Він вручив головному лікарю ПМСД так необхідне медичне обладнання – холестенометр, що визначає рівень холестерину в крові і діагностує серцево-судинні захворювання.

Коли є герой, є й нагорода. Олексій Васильович Баганець та Леонід Іванович Шабля вручили медалі «Доброволець» ветеранам АТО, серед нагороджених і наші захисники країни на сході: Валерій Васильович Новохацький, Володимир Іванович Отченашенко і Володимир Андрійович Колесніков. Орденом «За вірність Україні» нагороджені Л. І. Шабля та ст. сержант О. Є. Сердюков.

Зразковий театр читця «Українська світлиця» уславляв рідну Україну в поезії, а заслужений артист України Олексій Похвала та талановита місцева співачка Лариса Пушкіна – в піснях.

Є віра, що війна закінчиться. І буде линути над її безмежними просторами українська пісня і слава її захисникам.

Єдина Україна повинна жити в мирі. Весна квітує на крилах миру. Віримо: ми будемо щасливими українцями на рідній землі, яку безмежно любимо!

Михайло ПОГРІБНИЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Друг Алины Кабаевой 24.03.2019, 22:43
Так 16 числа Порох был в Полтаве.....Мозаика потихоньку складывается.....
0 # Роза 25.03.2019, 09:46
Ой, вей!!! Абсолютно все логічно, як на городі бузина, а в Києві дядько)))))))
0 # Україночка) 25.03.2019, 10:28
"Баганець застеріг від недопущення помилки на виборах". Чудова порада! Аби ще знати хто з кандидатів "помилка", а хто - ні! :o
0 # володя 25.03.2019, 10:30
Молодец,не побоялся и застерег!
0 # белка 25.03.2019, 10:28
ага,а в Оболонь казали що Ляшко приїжав :-)
0 # вічіслав 25.03.2019, 10:39
він іє п омилка .. .

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка