b_385_225_16777215_00_images_news_2019_04_ryby_ulybka_akvarium_29987.jpg

Вибори, обіцянки, казки... На хвилі тенденцій нашого суспільства ці слова на сьогодні в тренді. Загальновідома всім казка починається з того, що «жив старий із своєю старою біля самого синього моря. Жили вони в ветхій землянці»...

Так і в житті нашого району, при поділі бюджетних коштів завжди не вистачало власних фінансів, і на фоні інших адміністративно-територіальних землянок були ми у розбитого корита. Скільки раз не старалися «закидати невід», та приходив він як не з баговинням, так травою морською. Але ось щастя велике бюджетне піймалося у вигляді об’єднаної територіальної громади, і, здавалося, грошей тепер на все вистачить, адже таку золоту рибку в руках тримаємо. Але якщо задуматися, то насправді в особі золотої рибки виступає бізнес – неймовірно поетичний і просочений народною мудрістю образ, який виступає в якості вищої сили, що до пори до часу готовий виконувати бажання (однак і його терпіння не безмежне).

Якщо хтось не здогадався, це сучасна казка про золоту рибку, і вона, як оригінальний сюжет, небагата персонажами – їх усього троє, однак і цього досить для захоплюючого і повчального сюжету.

Тож зажили наші герої спокійним, розміреним життям... Дідусь трудився, ловив рибку, а бабуся пряла свою пряжу, наспівуючи при цьому патріотичних пісень, адже бізнес-«золота рибка» забезпечував усі їхні забаганки. Та мало було, життя царського захотілося, щоб золота рибка «була на побігеньках»!..

Не витримала золота рибка лихої долі і звернулась до ОТГ:

«Тридцять п’ятою сесією Семенівської селищної ради від 20.06.2018 р., на підставі статей 7, 8, 10, 12, 266 Податкового кодексу України та керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статтями 26, 59, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийнято рішення: встановити на території Семенівської селищної ради на 2019 рік ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб із ставкою 1,5% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, як для високорозвинених регіонів, що у 5 разів більше, ніж у 2018 році, та є максимальною для даного податку (було 0,2-0,3%).

У зв’язку із збільшення ставки податку та підвищенням мінімальної заробітної плати, фактична сплата податку для платників податку у 2019 році зросла в рази. Ставка податку на нерухомість в існуючому стані призведе до кризової ситуації в професійній діяльності частини підприємств та організацій, а також суміжних суб’єктів господарювання та унеможливить їх подальшу діяльність на території Семенівської ОТГ, що призведе до зменшення робочих місць, заробітної плати та доходів до бюджету. Прийняте рішення не було належним чином опрацьовано на постійних комісіях, не проводився аналіз наслідків, не були враховані можливості різних видів господарювання, їхнє розміщення, направлення діяльності. До підготовки рішення не були залучені представники підприємств та організацій-платників податків громади. Нашу думку не почули!»

Та всі знають як закінчується ця історія, і з чим залишиться баба з дідом... Бо навіть у найбагатшої золотої рибки може закінчитися терпіння. Не зайвим буде й дослівно процитувати автора казки: «Не сказала нічого рибка, лиш хвостом по воді майнула і сховалась у глибокому морі. Довго ждав старий біля моря, не діждався, пішов він додому. Глянув – аж перед ним землянка, на порозі сидить його баба, перед нею – розколоті ночви»...

Чого не вистачає бабці? Можна прати і в кориті, а не пральній машині, жити в землянці, а не фешенебельному палаці, як кажуть, як у кращих бабусиних домах Лондона та Парижа. І можна отримувати зарплату, як звичайні дідусі з бабусями. Може, якщо тримати свої бажання під контролем, – рибка з радістю їх виконуватиме?

Казка – то брехня, та натяк в ній: залишайтесь небайдужими до долі людської. І поступайте з людьми так, як би ви хотіли, щоб поступали з вами, а не за принципом «Щоб круті зарплати мати, треба бізнес пощипати!»

Михайло ПОГРІБНИЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # мішель 19.04.2019, 18:18
Та не слухайте ви кацапських казок...У НАС є своя казка про ІВАСИКА - ТЕЛЕСИКА...Там ВАСЬОК ШВИДКО З бабою розібрався.... ;-)
0 # Україночка) 22.04.2019, 10:08
та виходячи з ситуації, що склалася, нам мабуть таки ближча ця казка)
0 # Законопослушный гражданин 23.04.2019, 23:25
Вдячний редакції за висвітлення проблеми. Доповню, звернення до виконавчого комітету та депутатів ОТГ було подане в формі відкритого колективного листа, за підписами суб’єктів господарювання і одержана відповідь. Треба віддати належне компетенції юристів ОТГ, відповідь бездоганна з точки зору законодавства але нікчемна з міркувань здорового глузду. Відписка.
0 # Засиратор жизнєй брехунів 24.04.2019, 09:36
ясне діло коли юристи з такими заплатами
0 # Законопослушный гражданин 23.04.2019, 23:26
Склалось враження, що діячі ОТГ і жителі громади знаходяться в різних вимірах і зовсім не розуміють одне одного. Да, діють згідно чинного законодавства, але давайте відкриємо очі і подивимось навкруги, ми побачимо ефективні рішення, результативні справи, кваліфікований підхід?.. я не бачу. Абсолютне ігнорування проблем платників податків, відсутність діалогу з основними наповнювачами бюджету, катастрофічна тенденція. Розбите корито не така вже й казкова реальність.
0 # мішель 24.04.2019, 17:23
Діячі ОТГ.ЦЕ саме ті .кого ми вибрали.які живуть поряд з нами і з якими ми мило вітаємось і раболєпно тиснемо ручки...Тож які претензії }(

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка