b_385_225_16777215_00_images_news_2019_05_IMG_8941.JPG

Друга світова війна – досі найбільший збройний конфлікт в історії людства, який тривав із 1939-го до 1945-го року. Ця війна тривала 2194 дні, а воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн світу.

Кількість загиблих оцінюється від 60 до 70 мільйонів осіб. Характерними для Другої світової війни були «бліцкриг», килимові бомбардування, досі єдине в історії використання атомної зброї, а також Голокост, чисельні воєнні злочини та злочини проти людяності.

І хоча минуло уже 74 роки з дня закінчення цієї страшної війни – рани від неї ще не загоїлися. Певно, немає жодної української родини, в якої б війна не забрала сина, брата, батька... І село Вільне – не виключення. Воно теж пожертвувало своїми дітьми заради перемоги й захисту рідних земель. Це не можна забувати.

Саме тому 6 травня у Вільному відбулося урочисте відкриття Меморіалу – «Пам’ятного знаку» загиблим воїнам у Другій світовій війні. Автором меморіалу є депутат Очеретуватської сільської ради Ольга Василенко. Ідея увічнити героїв рідного села в Ольги Володимирівни виникла вже давно. Але до цієї роботи вона підійшла дуже відповідально і старанно. На сьогодні депутат зібрала чималий архів про своїх земляків, у якому містяться дані про подвиги, нагороди воїнів і навіть їхні особисті листи рідним. Усією зібраною інформацією Ольга Володимирівна ділилася з присутніми на заході, які, незважаючи на дощ, зібралися вшанувати пам’ять героїв-земляків.

На заході був присутній і очільник громади, Очеретуватський сільський голова Владислав Тороп. Він висловив глибоку вдячність автору цього проекту і порадів тому, що у Вільному нарешті оновлено меморіал. «Ми не повинні забувати тих, хто віддав життя у тій страшній війні. Наш святий обов’язок – шанувати пам’ять про подвиги наших односельців, які пролили свою кров, щоб зупинити загарбника», – зазначив Владислав Миколайович.

Меморіал було освячено настоятелем Свято-Успенського храму отцем Іоанном.

Вартість проекту склала понад 80 тис. грн. Ці кошти були виділені Очеретуватською сільською радою та витрачені не лише на придбання і встановлення Пам’ятного знаку, а й на благоустрій місця, на якому він знаходиться.

Ось список воїнів (18 чол.), котрих після завершення війни визнано загиблими та зниклими безвісти, увічнених цим Пам'ятним знаком: Андеберя Андрій Давидович, Вереміївський Дмитро Миколайович, Гладир Марко Євдокимович, Гонтар Григорій Миколайович, Демешко Іван Михайлович, Коруля Андрій Панасович, Коруля Сергій Панасович, Коруля Яків Панасович, Литвин Порфирій Федосійович, Мельніченко Олексій Єгорович, Назаров Федір Якович, Нижник Григорій Якович, Чайка Пантелеймон Іванович, Черевко Олександр Трофимович, Черненко Григорій Гнатович, Щербина Михайло Панасович, Куховаренко Євген Григорович, Щербина Михайло Тихонович.

На заході також були присутні діти та близькі загиблих земляків, які ледве стримували сльози і дякували за пророблену роботу.

Нехай вічно живе пам’ять про героїчні подвиги наших земляків!

Тетяна КОРНІЙЧУК

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка