b_385_225_16777215_00_images_news_2019_anal.jpg

Із 1 жовтня Уряд України відмовиться від документообміну. Наперед розвінчуючи міф про повну заборону паперового документообігу, наголосимо, що це відмова саме від документоОБМІНУ, а не від документоОБІГУ.

Тобто, мова йде це обмін документами між органами. Як запевнили в Кабінеті Міністрів, сама ж «діджиталізація», яка була частиною виборчої програми команди ЗЕ, – це завдання на найближчі 1-2 роки.

Якщо відкинути політику, насправді життя пересічного українця вже давно важко уявити без смартфону чи планшету. А соцмережами користуються навіть у віддалених селах, адже мобільні оператори та інтернет-провайдери покрили Всесвітньою павутиною всі куточки країни. Тим паче, прогрес не стоїть на місці – бездротові технології беруть своє.

Нашу редакцію зацікавило, скільки б удалося зекономити на канцелярському приладді, якби наші органи місцевого самоврядування йшли в ногу з часом. Тому, як завжди, рахуємо на прикладі трьох рівнозначних рад – Семенівської районної, Семенівської ОТГ і Оболонської ОТГ. І, як завжди, допоможе нам у цьому добре знайомий єдиний веб-портал використання публічних коштів «Є-data».

Тож, скільки потратили станом на 1 вересня від початку року на папір, ручки, швидкозшивачі, файли, клей і т. п.?

Семенівська селищна рада закупляла канцелярію у ПП Бiлько С. М., ФОП Федорiн О. О., ПП Гаврись Г. В., ФОП Коваль С. М. на загальну суму 65876,7 грн.

Оболонська сільська рада – ПП Бiлько С. М., ФОП Федорiн О. О., ФОП Iващенко В. В., ПП Гаврись Г. В., ФОП Мироненко I. I., ПП Сиротенко О. О. на загальну суму 27825,8 грн.

Районна рада – ПП Бiлько С. М. на суму 4250 грн.

Звісно, затрати на документ не обмежуються лише папером – його ще потрібно роздрукувати. Отож, ми порахували і затрати на заправку картриджів:

Семенівська ОТГ – ФОП Пупченко О. I. – 6755 грн.

Оболонська ОТГ – ФОП Литвиненко В. О. – 2344 грн.

Як бачимо, сума виходить більше ніж 100 тис. грн... І це лише 8 місяців, і лише три ради місцевого значення… А їх у нас ще 13. Тільки уявіть скільки коштів платників податків могли б працювати на громаду, а не на владу!

Оцифровуймося!!!

Михайло ПОГРІБНИЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка