b_385_225_16777215_00_images_news_2019_11_77106452_425608051702949_1602834820809883648_n.jpg

У Семенівській ЦРБ до Дня Гідності та Свободи відбулася патріотична година «Наш дух не зламати, свободу не вбити».

Моя ти рідна Україно!
На прапорі твоїм блакить,
Багата й сильная країна,
Де жито в колосі шумить.

Українська земля… Земля щедро полита кров’ю її синів. З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки-України.

Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв та обрядів, гучної української пісні, чарівної природи. Це країна добрих, щирих, привітних, веселих і гостинних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога.

Запорізька Січ! Продовжили героїчну історію України Січові Стрільці, які мужньо боролися за її волю. Це були молоді хлопці.

Бій під Крутами належить до однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії, де загинув цілий студентський Курінь – триста студентів – цвіт української молоді, цвіт української нації.

Здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія повернула ще одні Крути. І знову молодь, студенти, школярі вийшли на майдан, вибираючи свою гідність.

 Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Саме 21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан, який переріс у революцію гідності.

Українську культуру також у різні віки збагачувала боротьба. Свідчення цьому – багатий пласт козацьких пісень, а впродовж минулого століття – стрілецьких і повстанських.

Яку творчість уже покликала до життя нинішня війна? Що забули на передовій поети, письменники? Творець у людині проявляється в різний час, особливо в екстремальних ситуаціях.

Останнім часом українська книга в бібліотеці користується великим попитом, у тому числі і книги Світлани Талан, які ніколи не залежуються на полицях.

У програмі заходу відбулася презентація книг С. Талан «Оголений нерв» та «Повернутися дощем», зустріч з учасником АТО, капітаном Збройних сил України Василем Григоровичем Соколом та в минулому викладачем ДМШ Ольгою Романівною Янкевич. На захід завітали учні 9-Б кл. Семенівського НВК № 1 імені М. М. Хорунжого (класний керівник Жанна Анатоліївна Коверя). Ольга Романівна поділилася своїми враженнями від прочитаної книги, звернулася до дітей із закликом любити рідну землю, бути її патріотами.

Дуже багато суперечливих думок, відчуттів, болю викликає ця книга, боляче читати і пропускати через себе, тому що без нервів, без хвилювань і співпереживань героїв неможливо читати цю книгу. Це новий роман. Про нову війну. Страшні реалії. Скалічені долі. Втрачені життя. Це – ми. Це наша історія. Це наша Україна.

І коли ми прочитаємо цю книгу, то, може, та оголена правда заставить кожного задуматись над тим, для чого все таки людина живе: для добра чи для зла?

Василь Григорович, як учасник АТО, розповів про війну на Сході України. Деякі речі розповідати страшно і боляче. Пережите часом врізається у пам'ять так, що назавжди лишає слід в душі. Багато побратимів уже ніколи не повернуться додому. Наші воїни проявляють мужність у боротьбі з агресором, щодня народжуються нові герої, які обов’язково здобудуть перемогу в цій кровопролитній війні. У ході розповіді було показано відеоролик.

Спілкування було продовжено за чашкою чаю.

Україна як мати благословляє своїх дітей на праведний шлях і захищає їх оберегами.

Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.

Лідія ШУМЕЙКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # святослав 28.11.2019, 16:14
Щиро дякуємо організаторам і учасникам цих виховних патріотичних заходів - тим , хто любить і піклується за власну країну ! Хоча у краєзнавчому музеї набагато просторіше і мало б бути більше тематичного матеріалу , переданого учасниками тих подій .Колись там був куточок і стенди, присвячені доленосним подіям сьогодення:,, Сучасна історія України . Боротьба за її Незалежність ,,Варто зробити цю тематику постійною , висвітлюючи нинішні події, які вже завтра знову стануть історією .

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка