b_385_225_16777215_00_images_news_2020_nazarenko.jpg

Вітаємо шановного Анатолія Свиридовича, лікаря за покликанням, поета за захопленням, з ювілеєм, який він відзначає 5 квітня.

А. С. Назаренко народився 5 квітня 1950 року в козацькому селі Шершнівка Лубенського району.

Спогади про своє нелегке дитинство, цікаві і змістовні роки юності відтворені ним у поетичних збірках, яких у нього чотири.

…А за Сулою ліс, і вічний спокій
Розвіє втому і печаль,
Долаючи буденність років,
Нагоду жду вертатись в рідний край.

У своєму селі закінчив 8 класів. Із дитинства розумний і цілеспрямований хлопець мріяв стати лікарем – служити людям, і він вступає до Лубенського медичного училища на фельдшерське відділення. Після закінчення був направлений в село Дмитрівку Оржицького району завідуючим фельдшерсько-акушерського пункту. Молодий медичний працівник самовіддано працював на благо людей, збереження їхнього здоров’я, розуміючи, що воно – це найцінніший скарб. Бував і на фермі, і в полі. Завоював довіру людей села. Але прийшла повістка про призов в Армію. На службу проводжало його все село. Служив у Закавказькому військовому окрузі фельдшером батальйону. Після армії повернувся в Оржицю, де був призначений працювати в хірургічному відділенні райлікарні. У 1971-1976 роках навчався в Полтавському медичному інституті. Там познайомився з чарівною дівчиною Вірою, яка згодом стала його дружиною. Будучи студентами, добре навчались, інтернатуру проходили в м. Ромни Сумської області. У 1982 році пройшов спеціалізацію в Харківському інституті по рентгенодіагностиці. Восени 1982 року був призначений на посаду заступника головного лікаря Семенівської ЦРЛ, головним лікарем у той час працював Іван Михайлович Сень. Анатолій Свиридович багато навчився в досвідченого, високопрофесійного, самовідданого лікаря. У 1986 році він був призначений головним лікарем райлікарні. Проблем було багато, але Свиридович працював із повною відповідальністю. Лікарня розміщувалася в п’яти приміщеннях, була слабка матеріально-технічна база. Нагальною потребою було будівництво нового сучасного лікарняного комплексу. Узявся з великим ентузіазмом за будівництво нової лікарні. Він сформував професійний колектив ЦРЛ, організував при райлікарні музей медицини, футбольну команду «Медик», розвивалась художня самодіяльність. Проблеми охорони здоров’я він вирішував комплексно, в поєднанні з умовами життя, природного середовища і діяльності самої людини з її ставленням до свого здоров’я. Звичайно, медицина в збереженні здоров’я відіграє важливу роль, і Анатолій Свиридович спрямував усі дієві заходи, всю роботу райлікарні, свою професійну майстерність на поліпшення умов функціонування закладів охорони здоров’я і в селах району. Проводились щорічні медичні огляди працівників сільського господарства, учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, чорнобильців, дітей дошкільних навчальних закладів і шкіл.

Анатолій Свиридович Назаренко має нагороди за багаторічну самовіддану працю з охорони здоров’я людей, користується заслуженим авторитетом серед медичних працівників, спортсменів, населення району.

Разом із дружиною Вірою Василівною, лікарем-стоматологом, виховали двох синів Валентина і Павла.

Крім свого покликання – лікарської практики, Анатолій Свиридович має й творче захоплення – пише ліричні вірші на різної  тематики, не обходить і медичної теми, чутливо, із синівською любов’ю пише про батьків, про рідні місця, де народився, виріс. Ця поезія відповідає глибокому духовному й емоційному світу поета. Він, як лікар і поет, добре знає ціну життя. Має людські поетичні чесноти, якими щедро обдарувала його рідна семенівська земля.

Шановний Анатолій Свиридович! Щиро і сердечно вітаємо Вас із ювілейним Днем народження! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, успіхів у житті і у Вашій нелегкій праці лікаря. Хай у Вашій оселі завжди буде радість, достаток та благополуччя.

Любов МАЗАНЬКО,
друзі, колеги,
громадськість

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка