budget.jpg

Карантин вплинув не лише на звичний ритм життя людини, а й економічне становище кожної з країн, у тому числі й України. Президент Володимир Зеленський наприкінці березня оголосив про скорочення зарплат для державних службовців.

«Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, уже з 1 квітня їхня зарплата не перевищує 47 тисяч гривень. Це стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників НБУ, ЦВК та багатьох інших чиновників. Такі ж самі обмеження стосуються і членів наглядових рад», – наголосив Президент.

Чимало можновладців, у тому числі й представників місцевої влади, вже урізали собі розміри премій. Цікаво, чи прислухалися до поради «затягнути паски» наші місцеві чиновники? Можемо порівняти на прикладі громад: на Семенівщині функціонують 2 об’єднані територіальні громади, а частина сіл, не приєднаних до жодної з них, залишаються під порядкуванням району.

Зазирнемо до офіційного сайта реформи децентралізації в Україні – decentralization.gov.ua. Одними з причин для впровадження реформи автори називають: низький рівень довіри до влади, високий рівень корупції, низька ефективність управлінських рішень. Про рівень довіри нам більше розкажуть місцеві вибори, а от певні висновки про управлінську діяльність ми можемо зробити уже й зараз.

На території Семенівської ОТГ проживають близько 11 тисяч громадян, на території Оболонськогої ОТГ – близько 2 500 громадян та в селах, що підпорядковуються районній раді, – близько 11,5 тисяч. Тепер зайдемо на добре знайому усім Є-дату та після недовгих маніпуляцій отримаємо суми коштів, витрачених кожним з органів місцевого самоврядування (ОМС) на зарплати працівників апарату (бюджеті установи ми не враховуємо). У результаті маємо такі числа. За перший квартал 2020 року на зарплату апарату Семенівської селищної ради було витрачено 2 млн 963 тис грн, Оболонської сільської ради – 817 тисяч, Семенівської районної ради – 531 тис. гривень. Різниця відразу кидається в очі. Але це ще далеко не все. Якщо звернути увагу на кількість жителів, що обслуговує кожен з ОМС, та суми зарплат, то постає питання в ефективності витрат на чиновницький апарат. Із цими витратами ви можете ознайомитися у таблиці, що нижче:

  Січень Лютий Березень Квітень
Семенівська ОТГ 1,2 млн грн 593 тис. грн 591 тис. грн 557 тис. грн
Оболонська ОТГ 204 тис. грн 226 тис. грн 229 тис. грн 158 тис. грн
Районна рада 124 тис. грн 133 тис. грн 152 тис. грн 122 тис. грн

Чому ж Семенівська ОТГ витрачає на обслуговування менш ніж половини населення району більше, ніж районна рада і Оболонська ОТГ? Спробуємо розібратися. Штатний розпис Семенівської селищної ради скалає 57 штатних одиниць, Оболонської сільської – 20,25; Семенівської районної – 15. Маючи на руках усі ці числа, неважко прорахувати середню заробітну плату працівника кожного з апаратів за останні чотири місяці. Отож, кожен працівник апарату Семенівської ОТГ в середньому отримав 13 тис. грн, Оболонської ОТГ – 10,1 тис. грн, Семенівської районної ради – близько 8,8 тис. грн.

Цікаво,чи багато наших читачів можуть заробити 13 тисяч гривень на місяць на території Семенівської ОТГ? Гадаю, ні. А тепер повернемося до питання ефективного управління територією… Як на мене, найкращим показником діяльності влади була б можливість кожного з нас заробляти хоча б приблизно таку суму, яку і отримують представники влади на цій території. Але так буває, коли використовувати можливості громади на власні потреби (коли все має бути з точністю до навпаки). Тому маємо те, що маємо…

Тетяна КОРНІЙЧУК

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+1 # святослав 23.05.2020, 17:05
Тетяно ! УСІ ці питання - до ВИБОРЦІВ ! Питання - розумні і доречні , надзвичайно актуальні і своєчасні - на порозі подальшого поглиблення економічної , соціальної і політичної кризи в Україні ! Питання розумні ! А виборці ?! Ось і вся відповідь - чому ми ,,так живемо,, !
+2 # Чорний кіт 27.05.2020, 09:43
Молодь не хоче залишатися в Семенівці, бо роботи немає, а влада пишається своїми "здобутками" і зарплати призначає космічні. Дурдом!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка