b_385_225_16777215_00_images_news_2020_08_prem_ol_bai.jpg

На території Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулося нагородження перших учасників Премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак.

Як розповіли організатори, премією нагороджуються мешканці Полтавщини – автори проектів-переможців Конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області, заснованого обласною радою, що були успішно реалізовані в територіальних громадах за співфінансування з обласного та місцевих бюджетів; науковці, педагоги, журналісти, а також автори слів та музики пісень про природу рідного краю – за вагомі досягнення в екологічній освіті та екологічному вихованні.

«Для мене ця людина не чужа, тому що ще у шкільні роки вона викладала основи екології, згодом ми перетнулися вже у педуніверситеті. У Лучках в нас була практика. Я її знав особисто. Дуже добре, що премія носить ім’я саме Олени Байрак», – зазначив заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Цьогоріч свої нагороди отримали у номінації «Екологічний проєкт»:

Валентина Бабарика – вчитель математики Криворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Семенівської районної ради Полтавської області, науковий співробітник комунальної установи «Рекреаційний центр Криворудський» Полтавської обласної ради (перша премія);

– Людмила Бова – вчитель біології Хорольської гімназії Хорольської районної ради Полтавської області (друга премія);

– Олеся Шурпик – учениця 11 класу Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради Полтавської області (третя премія).

У номінації «Екологічна освіта та виховання»:

– Наталія Смоляр – заступник директора з наукової роботи регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидат біологічних наук (перша премія);

– Тетяна Біляєва – волонтер, керівника навчальної біологічної практики учнівської молоді на базі адміністративно-наукового центру регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» (друга премія);

Микола Козлов – керівник Худоліївського шкільного лісництва Семенівської районної ради Полтавської області, провідний фахівець з туризму в національному природному парку «Нижньосульський» (третя премія).

«Є символічним той факт, що вперше премія вручається на природі. Сподіваюся, що це стане справжньою традицією. Не є секретом, що екологія та охорона навколишнього середовища є пріоритетом, тому що всі ми хочемо жити у чистому та зеленому домі, дихати свіжим повітрям. На жаль, ми звертаємо увагу на таке багатство лише тоді, коли у нас щось стається. Я вдячна тим людям, які присвятили своє життя екології», – зазначила у своєму виступі заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Довідка. Олена Миколаївна Байрак — український біолог, доктор біологічних наук, професор. Автор природоохоронних фотовиставок, проекту створення регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». 2012-2018 рр. – до останніх днів очолювала кафедру заповідної справи навчально-наукового інституту економіки та екології природокористування Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Трагічно загинула в автокатастрофі 4 лютого 2018 на Івано-Франківщині. Похована у Полтаві.

ОКІА «Новини Полтавщини»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+2 # Геннадий 10.08.2020, 13:34
Очень полезное дело - экология. Может быть подрастающее поколение, воспитанное на экологических принципах. будет бережно относиться к природе, не разбрасывать мусор везде. Сейчас в Семеновке только один эколог - Сережа Неминущий.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка