b_385_225_16777215_00_images_news_2020_09_nedovira.jpg

Буває живеш собі, працюєш, радієш життю та гордишся тим, що ти господар на рідній землі... Поки не приходить біда, яку не чекаєш... І найстрашніше, коли вона приходить від тих людей, яким довіряєш.

Ми всі з вами читаємо українські новини в Інтернеті, жахаємось від зухвалих випадків рейдерства та, врешті-решт, продовжуємо безтурботно жити з легковажною думкою, що таке може трапитися десь далеко... Але це не так: рейдери вже близько, вони серед нас! І сьогодні хочеться донести через газету, що кожен із нас під загрозою і яке воно «рейдерство по-оболонськи».

Ринок землі в Україні ще не запрацював, але жорстка битва за перспективні угіддя вже йде повним ходом. Я і мій батько Петро Іванович усе життя живемо в селі Оболонь, твердо для себе вирішивши, що будемо господарями на своїй землі: маємо власну техніку і бажання, інакше кажучи, змогу обробляти власні паї. Але нещодавно мої «колеги-аграрії» із ТОВ «Агріс» вирішили по-іншому. Наші земельні угіддя знаходяться поряд з угіддями цього підприємства: загалом частина поля поділена фактично порівну – 10,8 га обробляємо ми із батьком та 10,8 га – орендує й обробляє «Агріс». Ці площі засіяні сільськогосподарською культурою, соняхом.

31 серпня товариство «Агріс» розпочало збір урожаю і, мабуть, вирішило допомогти в цьому нам. Воно то, може, й добре, що великий товаровиробник допомагає малому, якби не одне але: так поспішали «підставити плече», що забули й попередити. Той факт, що дана «акція доброти» спланована, говорить те, що на збір якихось 10,8 га орендованого соняшника прибуло аж три комбайни.

На щастя, «добро» не залишилось непоміченим, адже в той час неподалік батько саме випасав худобу. Не довго думаючи, ми заблокували на виїзді із власного поля два комбайни, наповнені нашим збіжжям (третій поїхав через ріллю і зник). Процесом «збирання» врожаю з нашого поля керував заступник директора ТОВ «Агріс» Євгеній Горошинський. На запитання «що, власне, відбувається?» він не приховував намірів зазіхання на наш урожай. Тут же пригадалися слова одного із засновників ТОВ «Агріс», депутата районної ради С. В. Горошинського, котрий натякав, що наші паї рано чи пізно буде обробляти його господарство. А ми, у свою чергу, за словами пана Сергія, нічого з цим не поробимо, бо серед засновників «Агріса» – впливові покровителі. Ознайомившись із реєстром засновників, можна побачити там прізвище В. М. Куцовола, депутата обласної ради, а також жінки, прізвище якої співпадає з прізвищем одного зі працівників Конституційного суду України. У такому випадку, слід було б їм нагадати про існування наступних положень Конституції:

* стаття 14. «Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави». Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

* стаття 41. «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності». Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об’єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Для фіксації злочину було викликано поліцію, яка, на відміну від багатьох інших випадків, відмовилась арештовувати техніку, що здійснювала крадіжку врожаю. А насіння з бункерів поліція чомусь доручила зберігати на току «Агріса».

Ось така історія! Великий бізнес душить місцевого фермера, нехтує при цьому всіма законами, не зважає на їхній статус, на те, що людина все життя працює і обробляє свою землю (навіть після виходу на пенсію). Усі б’ють на сполох, що при введенні ринку земель до нас прийдуть закордонні олігархи і заберуть нашу землю. А, як виявляється, не такий страшний далекий ворог, як близький друг. Я разом із С. В. Горошинським, керівником ТОВ «Агріс» В. М. Куцоволом разом балотувалися в депутати рад різних рівнів від Аграрної партії України. Сьогодні керівництво «Агріса» відступило від принципів господаря-аграрія, але все одно знову намагається втертися в довіру до виборців. А я тепер не маю сумнівів: довіра має бути до людей, а не до назви партії.

Іван ЗОРЯ,
житель с. Оболонь

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+7 # Роза 30.09.2020, 12:47
От молодці, так "прославитись" перед виборами!!!!!
+2 # святослав 30.09.2020, 19:30
,,ДОВІРІ ,, - ПОВНУ НЕДОВІРУ ! Мінять - так мінять !

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка