b_385_225_16777215_00_images_news_2020_10_5_n.jpg

Уже 25 жовтня 2020 року відбудуться перші місцеві вибори на новій територіальній основі.

Прийшовши на виборчу дільницю, кожен із нас отримає 4 виборчі бюлетені для голосування:

- за депутата обласної ради;

- депутата районної ради;

- депутата селищної/ сільської ради громади;

- за голову громади.

Для Семенівської ОТГ (кількість населення понад 10 тисяч) запроваджена система відкритих виборчих списків. Що це означає?

Бюлетень для голосування за відкритими списками матиме перелік і номери усіх партій, які беруть участь у виборах, та поле для позначки виборця. Під назвою кожної партії буде перелік прізвищ та номерів кандидатів із регіонального виборчого списку цієї партії. Також бюлетень матиме поле для написання номера кандидата в депутати з регіонального списку.

Тобто спочатку треба буде обрати партію, як і раніше, поставивши позначку у клітинці напроти назви партії. А далі треба буде визначитися і з конкретним кандидатом від цієї партії, вписавши номер обраного зі списку. Якщо такий номер не вказати, то буде врахований тільки голос за партію.

Голосування за системою відкритих списків означає, що тепер саме виборець впливає на те, які саме кандидати від партії потраплять у місцеву раду. І не важливо, під яким номером він/вона йшли у списку.

Однак, якщо ж із конкретним кандидатом вам визначитися складно, то другий стовпчик можна лишити порожнім. Тоді партія матиме більше на один голос.

Пам’ятайте! Не можна голосувати за одну партію і кандидата від іншої партії. Такий бюлетень не буде рахуватися.

Для жителів Оболонської ОТГ (кількість населення менше 10 тис.) усе простіше, оскільки тут залишається мажоритарна система відносної більшості – перемагає той, хто набрав більше голосів по виборчому округу.

У той же час, голосуючи по-новому, не потрібно забувати про основні правила голосування:

1) Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років та є дієздатними (ст. 70 Конституції України, ст. 7 Виборчого кодексу). Для встановлення особи виборець при собі повинен мати документ, що посвідчує його особу.

Після надання документа, що підтверджує його особу, громадянин ставить підпис за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня, після чого член дільничної виборчої комісії видає виборцю виборчий бюлетень.

2) Голосування є таємним. Тобто у виборчій кабінці може перебувати лише один виборець (ст. 16 Виборчого кодексу).

Отримавши на руки виборчий бюлетень, виборець прямує до кабіни для таємного голосування. Голосування має відбуватися без присутності інших осіб, заборонено також здійснювати в кабіні фото- та відеофіксацію.

3) Голосування здійснюється особисто. Це означає, що голосувати за інших осіб або передавати право голосу іншим особам ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ (ст. 17 Виборчого кодексу). Допомогти виборцю можна лише у випадку, якщо той має обмежені фізичні можливості, про що має бути документальне свідчення.

Виносити виборчий бюлетень за межі виборчої дільниці та агітувати в день виборів КАТЕГОРИЧНО заборонено.

Крім того, в умовах поширення коронавірусної інфекції, 14 вересня 2020 року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів. Серед основних тез:

- у приміщеннях для голосування повинні знаходитися антисептики для рук, обладнані місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту, буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра, потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів;

- стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати;

- члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання, сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани;

- протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години;

- виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці, при цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;

- рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць і користуватися особистою ручкою;

- виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування, для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

Якщо під час голосування ви помітили порушення виборчого процесу, слід звернутися у письмовій формі до голови виборчої комісії (скарга щодо порушення під час голосування може бути подана до відповідної виборчої комісії не пізніше закінчення голосування, тобто 20:00 год.). Окрім того, виборець може звернутися до працівників Національної поліції із заявою про вчинення злочину або до суду із позовною заявою.

Редакція газети «Вісник Семенівщини»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка