b_385_225_16777215_00_images_news_2020_11_2020_30_11.jpg

Час від часу доводиться чути приказку «жити як кішка з собакою»... Із давніх-давен собаки та кішки відчувають взаємну неприязнь: власникам собак важко стримати свого вихованця, який побачив кішку, та й серед котів трапляються такі, що кидаються в бійку на добродушного пса.

У більшості з нас є домашні улюбленці, а дехто лише задумується над тим, щоб завести собі вдома тваринку. І тоді постає дилема: кішка чи собака?

Ніхто не знає, чому вони ворогують, але й часто бачимо приклади їхньої дружби. Змусити кота подружитися з собакою не так просто. Він ставиться до вибору товариша вкрай вибірково.

Але коти дуже допитливі й іноді стають кращими друзями зі своїм заклятим за приказками ворогом. І нині можна спостерігати, як у багатьох удома, ніби віддані товариші, проживають у цілковитій гармонії та взаєморозумінні котики із собачками.

Деякі люди не уявляють свого життя без котів – інші віддають перевагу виключно собакам. Тож сьогодні у своїй традиційній рубриці, присвяченій братам нашим меншим, я з’ясую у респондентів про їхній вибір домашньої тваринки.

В обійсті Лариси Шевченко із с. Очеретувате проживають дві кішки, котик, а також собачка. Саме кішки – беззаперечний вибір Лариси, близькість по духу та відрада, задля якої вона зажди поспішає додому.

– Чому саме кіт із кішками, як вони потрапили до тебе?

– Достеменно не скажу. Напевно, вони мені ближче до душі! Анфіса – шотландська висловуха – взяли в батьків більше року тому, чорний котик Буржуй – теж узяли в батьків цього літа, трьохмасна кішечка Мурашка – приблудилася до нас близько місяця назад.

– Говорять, що між домашніми тваринами та їхніми господарями існує тісний емоційний зв’язок і вони стають схожими: дехто за зовнішністю, а дехто – поведінкою. Які в твоїх улюбленців повадки та звички?

– Вони полюбляють залазити на стіл, можуть заскочити на когось та починати по-котячому м’яко переминати. А ще серед ночі їм завжди хочеться погратися один з одним (при цьому, на шиях у них дзвіночки). Анфіса любить залазити на верх кухонної стінки і спати там. Воду п’ють тільки з чашки, з якої ми п’ємо, – зі своєї мисочки їм не цікаво.

– Кажуть, що котячі панічно бояться води. А як у тебе з доглядом за тваринами?

– Хоча як би нам важко це не давалося, але купаємо... Розчісуємо їх.

– Якщо вибирати між котом і собакою, кого вибереш і чому?

– Звичайно котика! Тому що вони милі, пухнасті і, взагалі, коти – це моя слабкість.

Вибір Лілії Ярової (с-ще Семенівка) – йоркширський тер’єр Мася. Песик проживає у квартирі родини Ярових майже 9 років. Для Лілії він ніби другий син.

– У 2012 році на День народження цуценя з великим червоним бантом мені подарував тодішній депутат районної ради, директор школи і свекор Віктор Олексійович Яровий. Із самого дитинства я хотіла собаку і, що головне, саме «йорка». Тому це була заповітна мрія, яку виконав мій свекор. Тепер без нього не можу: люблю і цілую щодня.

– За собачими мірками, 9 років – це поважний вік. А чи святкуєте день народження свого улюбленця?

– День народження святкуємо, коли згадуємо, але, мабуть, у нашого Масі кожен день, неначе свято. Він із сином Тимуром майже ровесники, тому в них було цікаве знайомство, та й ростуть вони фактично разом.

– Ваш Мася практично містянин, адже проживає в квартирі. Чи впливає це на його поведінку?

– Йоркшир-тер’єр, у першу чергу, виводився як мисливська порода собак для боротьби з гризунами, це вже з часом вони стали кімнатно-декоративними. Тому здібності охоронця притаманні нашому Максиміліану – він ревно охороняє свої речі і захищає в разі небезпеки. Урешті-решт, котячі параметри цієї породи собак даються взнаки: Мася любить «цілувати» гостей, приносить усі свої іграшки, щоб із ним гралися. Коли малий був, мав звичку обдирати шпалери і рвати капці. Тікав із дому... Одного разу зник – довелося за винагороду забирати.

– Як бачимо, пес непосидючий. Чи траплялися з ним якісь курйози?

– Особливого нічого з Масею не було. Можливо, слід сказати, що одного разу був на грані смерті після укусу енцефалітного кліща. Напевно, наша любов витягла його з того світу.

– Чи завела б ти кота, чи собаки для тебе – це все?

– Я гадаю, що в кожного має бути домівка. Себе вважаю шанувальницею тваринок, але, на жаль, квартирні умови не дозволяють утримувати їх більше. Звіряток заводити потрібно, але за умови догляду за ними. Обов’язково киця або собачка має бути в сім’ях, де є дітки. Це, по-перше, відповідальність, плюс вони добріші ростуть. У наш час дуже багато тваринок, яких можна взяти з вулиці, і я теж, у свою чергу, часто приводила собачок додому, іноді рятую їх.

Що ж, як бачимо, однозначної відповіді на запитання «коти чи собаки?» немає, тому залишимо його риторичним... Тим паче, що справжньому любителю тваринного світу, чи власнику домашнього улюбленця, або ж просто людині з добрим серцем притаманне чуйне ставлення до братів наших менших і, як говорив великий Екзюпері, відповідальність за тих, кого приручили!

Сучасний світ – невпинно квапливий. Поспішаючи, ми не завжди звертаємо увагу на проблеми тварин. А проблеми справді серйозні: стрімкий ріст популяції, внаслідок чого – збільшення бездомних тварин. Цікаво, що в Семенівці вирішення даних питань не стоїть на місці. Наприклад, існує Facebook-спільнота «Собаки і коти Семенівки», де підіймають актуальні теми зменшення кількості безпритульних тварин, шукають їм господарів, захищають і всебічно допомагають.

Адміністратор групи – екоактивістка Аліна Корж час від часу організовує запис на стерилізацію домашніх тварин (операції проводять кваліфіковані ветеринари), а також створила фонд для вирішення подібних проблем (звіт по коштах – регулярно). Це правильний підхід і вірний напрямок, тому долучайтесь!

Михайло ПОГРІБНИЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

-1 # Romashka 01.12.2020, 18:04
В цій битві для мене перемагає однозначно собака) егоїстів і серед людей вистачає)
+1 # Орион 01.12.2020, 18:46
[quote name="Romashka"]В цій битві для мене перемагає однозначно собака) егоїстів і серед людей вистачає" Мова йшла про тваринок, в даному випадку коти і собачки, а ви і людей сюди віднесли, чи по собі судите?
0 # Romashka 01.12.2020, 21:29
Не зовсім зрозуміла, що саме "по собі"? Собаки - вірні та віддані, коти - незалежні та "гуляють самі по собі". От і вся (особисто моя) асоціація)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка