b_385_225_16777215_00_images_news_2021_kryva_ruda.jpg

Днями у жителів с. Крива Руда був порушений не лише карантинний спокій, а й розмірене буденне життя. Останні події викликають у селян занепокоєння за власне майно, гроші, здоров’я...

До нашої редакції звертаються місцеві мешканці та бідкаються, що до них приходять невідомі особи, погрожують, залякують листами з суду. На допомогу правоохоронних органів вони не розраховують, адже ці особи залучають представників поліції під час своїх візитів. Тому люди звернулися до преси, аби їх історія набула розголосу і, можливо, повернула спокій.

Прибувши до села, нас зустріла місцева жителька Неоніла Шульженко, яка є пайовиком ТОВ «Райземінвест-2017». Вона повідомила, що до неї та інших пайовиків агропідприємства зачастили візити непроханих гостей, які зухвалим чином намагаються увійти на подвір’я та в дім, провести допити, зібрати конфіденційну інформацію у вигляді анкет і, нібито, складають протоколи. В опитуванні вони просять відповісти на питання щодо ставлення до керівника господарства П. П. Сліпаченка, колишніх сільської голови Н. Г. Далієвої і секретаря Т. Ф. Кожушко, питають хто така Т. О. Мареха та наполегливо тиснуть на підписанні протоколу допиту або, в разі відмови, просять поставити підпис під анкетою.

Зі слів селян, це представники ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», що має чимало орендованих земель на території колишньої Криворудської сільської ради. Зокрема один із них представився юристом цієї агрофірми. Крім того, громадянці Валентині Григорівні Мироненко одним із візитерів були пред’явлені документи дільничного поліцейського.

«Хай мене не трогають», – з розпачем сказала ще одна жертва погроз Юлія Русанова, яка найбільше зазнала морального утиску, бо непрохані гості зібрали на неї цілу папку відомостей з даними родини, з якихось невідомих спонукань згадували про те, що їм навіть відомо про дитсадок, до якого ходять її діти... Юлія Володимирівна відмовилась підписувати будь-що та вказала гостям на двері.

А от жительку м. Глобине Людмилу Петрівну Старіну зовсім не можна описати як жертву, оскільки вона відверто виставила непроханих гостей з території подвір’я. Ще багатьом місцевим жителям замість особистих візитів надходять так звані «листи щастя». «Для чого ви мені пишете, – запитуються риторичним питанням люди, – для чого ви тратите оту бумагу? Ви нам краще поясніть: в чому наша провина? У чому ви нас звинувачуєте в цих листах? Чому ми не можемо розпоряджатися своїм майном? Чому лякаєте кримінальними справами, грошовими штрафами за недоотриману вигоду, що від вас пішли пайовики, чому не звертали увагу тоді, коли орендну не виплачували? А головне питання: чому у скрутний матеріальний час від нас «відвернувся» генеральний директор О. М. Биков, сказавши прямою мовою «ідіть, куди хочете!» Ми й пішли...»

Ще з декількох телефонних розмов люди повідомили, що до них приходили співробітники Глобинського відділу поліції, а саме А. Ю. Олійніченко. І це, незважаючи на тяжку епідеміологічну ситуацію, вриваючись без захисних масок не лише на подвір’я, а й у домівки. Люди, котрі більше спілкувалися з цим поліцейським та представниками компанії, яких він супроводжував, дізналися, що візитери здійснюють всі дії від імені певної юридичної фірми, яку очолює колишня працівниця прокуратури м. Кременчук часів президентства Януковича. Це Середа Людмила Олександрівна, яка, якщо вірити Інтернету, займається брудними юридичними справами та послугами.

Дуже важко розібратися в даній ситуації, адже очевидно, що вона має чимало підводних каменів і юридичних аспектів. Заручниками обставин стали доведені до зубожіння селяни, котрі намагаються отримати хоча б якийсь прибуток задля існування, бо життям такі умови тяжко назвати. Судовими справами, залякуванням селян хочуть повернути на ту ж саму орендну плату, ганебне ставлення, нав’язуючи свої умови і не дослухаючись до думки власників землі. Але двічі в одну річку не ввійдеш. В яких роках ми живемо? Це ж не 1932-33 рр., коли наші предки стояли за землю ціною власного життя!

Як говорить народна мудрість, пани чубляться, а селяни страждають, – ті ж самі кошти, які були витрачені на судову тяганину, юридичні папери, рекомендовані листи, залучення правоохоронців можна було б направити на соціальний розвиток села або покращення нелегкого становища людей. Тим самим зняти напругу в селі, яка вже досягла апогею. Простим людям важкувато розібратися у ситуації, що склалася, але в першу чергу більшість літніх людей сприймають це з розпачем. Усі пайовики впевнені в роботі місцевої агрофірми та задоволені тими послугами, що надає ТОВ «Райземінвест-2017», кількістю продукції і грошовою формою виплат за користування їхньою землею, гарний обробіток і просте людяне ставлення!

ТОВ «ТРК-Інформ»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка