b_385_225_16777215_00_images_news_2019_09_71108241_1423462867818640_4676264145962663936_n.jpg

Територія НПП «Нижньосульський» велика і різноманітна. В її межах є чимало віддалених, важкодоступних ділянок, на які і досі не ступала нога науковців.

Про одне із таких урочищ, що розташоване в межах Худоліївської ділянки парку, вже третій рік розповідав нам місцевий житель, співробітник нашого парку і знавець природи Микола Козлов. Це таємниче урочище під назвою Грушеве являє собою острів в оточенні заплавних водойм. Більшу частину року воно майже недоступне. оскільки оточене водою, а проїхати туди човном неможливо.

Завдяки спекотному літу цього року більшість водойм Худоліївської ділянки пересохло і 13 вересня року нам вдалося добратися до урочища Грушеве. Моєму здивуванню і радості не було меж – урочище являло собою фрагмент заплавної діброви з вкрапленням окремих старих груш. Такі екотопи майже зникли як у заплаві Сули, так і у Дніпровському басейні в цілому внаслідок вирубання дубів. Вражає також багатий тваринний світ урочища та прилеглих водойм. На острові повсюдно зустрічались сліди життєдіяльності кабанів диких, козуль европейських, собаки єнотоподібної, лисиці звичайної, а на прилеглих обводнених протоках обліковано понад 2 тисячі чапель (велика біла, сіра, квак), десятки куликів (уліт великий, турухтан, бекас), сотні звичайних мартинів. В прибережних бордюрних заростях виявлені різноманітні пастушкові, в тому числі і деркач, що охороняється на європейському рівні. І що особливо вразило – десятки червонокнижних чорних лелек. Приємно здивувала і велика кількість комах – бабок і метеликів різних видів.

Навіть без спеціальних ботанічних досліджень, які без сумнівів принесуть багато наукових «цікавинок», урочище Грушеве є одним із найцінніших на території парку і потребує подальших спеціальних досліджень.

М. Л. КЛЕСТОВ,
начальник науково-дослідного відділу
НПП «Нижньосульський»

nppns.at.ua

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка