b_385_225_16777215_00_images_news_2017_pasika_7102017.jpg

Бджолярський Круг був заснований у 2003 році групою бджолярів, яку очолив Дід Василь – Василь Олексійович Соломка – в урочищі Бірки.

Бджолярський Круг – відродження давньої традиції святкування завершення пасічницького сезону, медових обжинок – «Бджолиних дев’ятин», які у минулі часи за традицією відзначалися 2-10 жовтня. Бджолярі збиралися разом, вживали мед та медові напої, пригощали продуктами бджільництва рідних та знайомих.

Чому круг? Із давніх-давен наші предки збиралися «на круг», щоб вирішувати найважливіші питання свого буття. Бджільництво – справа нелегка: як трудяться бджоли, так само важко працює і пасічник. У круг збираються і пасічники, щоб послухати мудрого колегу.

У цьому році вже вкотре небайдужі пасічники України зібрались на ювілейний XV Бджолярський Круг, який відбувся 7-8 жовтня в с-щі Старий Салтів Харківської області на базі відпочинку ім. Соіча. Зібралася еліта українського бджільництва – до «Рою» прибуло більше 700 учасників, серед яких були і представники нашої промислової пасіки. Це засновник ПСП «Дружба» Сергій Семигреєнко, засновник ТОВ «Український центр меду» і ТОВ «Український центр переробки меду» Володимир Очколас.

Окрім святкування «медових обжинок», було передбачено 5-годинне пленарне зібрання, виставка обладнання і стендів, тематичні семінари: «Обладнання», «Технології пасічникування», «Хвороби бджіл», «Продукти бджільництва та медоваріння», «Апітерапія» з лекціями і виступами провідних учених, пасічників, ветеринарів бджільництва, апітерапевтів, провідників громадських організацій, головних редакторів часописів та учасників Конгресу Апімондії в Стамбулі, який проходив із 29 вересня по 4 жовтня 2017 року. Зустрілись відомі в Україні пасічники-професіонали та аматори, ділились досвідом, розповідали про сучасні технології бджільництва і тенденції розвитку галузі в Україні та світі.

На пленарному засіданні представники найбільшої промислової пасіки країни виступили з доповідями: С. В. Семигреєнко – «Бджільництво в сільському господарстві. Бджільництво і запилення» та В. В. Очколас – «Отруєння бджіл». Ведучим зібрання був голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш. За християнською традицією розпочали Бджолярський Круг із молитви отця Вадима, настоятеля місцевого храму. Після молитви були запалені свічки найстарішим на зібранні пасічником і наймолодшими учасниками зібрання, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про пасічників, які відійшли у вічність.

На сцену Дідом Василем були запрошені учасники Бджолярського Круга, які від самого початку і до цього часу вже 15 років поспіль є його учасниками. У виконанні всіх учасників зібрання пролунав «Гімн бджолярів України» (автор слів В. О. Соломка). Далі було обговорення важливих питань розвитку бджільництва. Прослухавши виступ Сергія Семигреєнка, присутні говорили, що із сцени багато років вже не звучали настільки проникливі заклики єднатись, бути сильними, мудрими та цілісними.

 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017
 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017 Бджолярський Круг 2017

«В Україні з’явився феномен, який іменується Семенівська пасіка, – своїми думками з приводу становлення пасіки в Семенівському районі поділився із присутніми на Кругу Дід Василь. – Є портал «Семенівські вісті», розділ «Наша пасіка», де поширюється цінна інформація про бджільництво, бджолярів і технології в даній галузі. На сайті Бджолярського Круга є новини із цього порталу. Явище і феномен проявляється в наступному: до цього року, навіть до цього літа, були спроби у декількох господарствах створити пасіки за 3 тисячі бджолосімей, до цього року існувала і успішно розвивалась пасіка нашого номінанта, який нагороджений золотою відзнакою, Віталія Нагорнюка. І коли стартонула ця пасіка з 3,5 тисячі вуликів, багато песимістів, до яких відношусь і я, переживали, але пророчили сумне майбутнє. 11 серпня я особисто їздив на цю пасіку і переконався: 3 тисячі 563 родини відбудували по три корпуси вощини з пакетів, які були посаджені на голі рамки. Феномен цей пояснюється тим, що господар землі, він же господар пасіки, забезпечив посівник усій пасіці на безперервних 120 днів. Я порахував баланс: 434 тисячі вуликоднів треба, щоб безперервно вони «паслися». Вони забезпечили близько 5 тисяч. Але більше всього мене переконало в успішній перспективі розвитку бджільництва моє знайомство із Сергієм Васильовичем, і я сказав, що цій пасіці підставляю своє старчеське немічне плече і буду допомагати всіляко, тому що я від нього першого в Україні почув, що пасіка орієнтована на запилення, на підвищення урожайності і розширення її буде йти стрімко. Я вірю, що при тих задатках, які є в господарів і організаторів медового проекту, пасіка не згасне, рої будуть трудитись, а меди медитись. Адже досягають успіхів цілеспрямовані люди, які вірять у себе і в те, до чого прагнуть. Такими є Сергій Васильович і його команда. Ще я хочу повідомити: оскільки наше сьогоднішнє зібрання йде під знаком Апімондії, наступний конгрес Апімондії буде проходити під лозунгом: «Бджільництво в сільському господарстві. Бджільництво і запилення».

Після доповіді Володимира Очколаса про отруєння бджіл надійшла пропозиція від Діда Василя направити лист-звернення до президента Спілки пасічників України Володимира Стретовича від учасників XV Бджолярського Круга: «Пасічники України та пасічники, які були присутніми на Кругу, стурбовані бездіяльністю бджолярів. Пропонуємо Спілці пасічників України терміново скликати Всеукраїнську нараду з питання недопущення отруєння бджіл, на яку запросити Міністерство аграрної політики, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, представників академії аграрних наук України, ЗМІ, з обов’язковим залученням найбільших агрофірм та агрохолдингів. Закон про бджільництво повинні виконувати всі». Голосування проходило 8 жовтня перед тематичними семінарами. Проголосували одноголосно більше 700 учасників Бджолярского Круга. Підписали звернення ведучий засідання, голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш та кошовий Бджолярського Круга Анатолій Ворона.

Після виступів учасників зібрання всі охочі могли поспілкуватись із доповідачами. Під час засідання бджолярів проходило і ярмаркування. Був представлений пасічний реманент, обладнання, вощина, ветпрепарати, набори для медоварів, а також література, аудіо-, відеодиски та багате різноманіття всього необхідного для бджолярів.

Торгівля була представлена ПСП «Дружба». Гарні, усміхнені дівчата так сподобались усім відвідувачам, адже вони були єдині, хто міг запропонувати гостям Бджолярского Круга поласувати гарячою кашею, юшкою, варениками, смачними шашликами, зігрітися гарячими кавою та чаєм, придбати необхідні продуктові товари.

Олена БУГАЙ

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка