b_385_225_16777215_00_images_news_2017_rybalka_1436257294.jpg

Шановні жителі Семенівщини! Семенівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертає Вашу увагу на те, що останнім часом в районі значно загострилась епізоотична ситуація по сказу тварин.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке характеризується ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження, агресії і розвитком паралічів. До хвороби сприйнятливі домашні та дикі тварини всіх видів, а також хворіють і люди. Джерелом збудника сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус із слиною. Вірус сказу виділяється із слиною за 1-10 днів до появи клінічних ознак захворювання.

Сказ є типовою раневою інфекцією. Основний шлях проникнення вірусу в організм – це потрапляння слини, що містить вірус сказу, на пошкоджену шкіру або слизові оболонки внаслідок укусів, подряпин і т.д. Біля вхідних воріт інфекції (на місці укусу) вірус може зберігатися від кількох годин до двох тижнів, далі по нервових волокнах переміщується у спинний та головний мозок.

Головним джерелом і резервуаром інфекції є дикі м’ясоїдні тварини, головним чином лисиці, та бродячі собаки і коти. Місцевим органам виконавчої влади та громадам необхідно надавати належного значення проблемі боротьби з бродячими тваринами, зокрема: створити бригади по відлову бродячих собак та котів, забезпечити виконання правил утримання собак та котів.

Лікування хвороби не розроблено, всі випадки захворювання сказом закінчуються летально. До сьогодні сказ залишається суттєвою проблемою, що негативно впливає на соціально-економічний розвиток регіонів та країни в цілому.

Єдиним дієвим способом боротьби зі сказом є його профілактика. Державною службою ветеринарної медицини району щорічно проводяться планові щеплення тварин проти сказу, але нажаль не всі жителі району усвідомлюють необхідність та важливість цих міроприємств і не надають тварин для проведення щеплень, чим наражають на небезпеку зараження сказом як домашніх тварин, так і людей.

В Семенівському районі у 2018 році зареєстровано 5 випадків сказу тварин, в тому числі 4 випадки сказу котів (с. Худоліївка, с-ще Семенівка, с. Погребняки, с. Середине) та 1 випадок сказу великої рогатої худоби (с. Рокити). В січні 2019 року зареєстровано випадок сказу кота в с. Устимівка, хворий кіт наніс укуси 2 громадянам (власникам тварини). Всі тварини, що захворіли не були щеплені проти сказу.

Про випадки захворювання тварин з підозрою на сказ, нанесення укусів тваринами необхідно негайно повідомляти державні установи ветеринарної медицини району з метою вжиття необхідних, в таких випадках, ветеринарно-санітарних заходів.

А. М. ІВАЩЕНКО, Головний спеціаліст відділу безпечності харчових
продуктів
та ветеринарної медицини Семенівського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# Влад 09.03.2019, 23:53
Женю Карапузя до...ли до ручки так ,як до...ли перед ним колишнього директора ,засновники які вважають думку самодура -олігарха за правильне .Прихвостні боятьться сказать правду щоб не загубить своє місце біля великої дупи.А хотілося щось зробить для людей.Дуже шкода.Ура Самодурам. :-*
# вася 11.03.2019, 11:31
Влад,там не стільки барига як його комісар погоду строїть.
# Влад 29.03.2019, 22:53
Трошки полистав інформацію сайта.Розділ мисливство стор 9.Випускний для фазанів.Цитую Украінця або цілого Сергія Васильовича.Ура Сапсану,а випускають вони уже три роки,тільки нікому не говорять і уже є певні результати,через рік два будемо охотитись.На даний час фазани пішли туди куди попливла риба з Біляківської водойми.Ті люди які в цьому щось розуміють,вам ні хто,зате прихвостням ви завжди раді .Бажаю побільше прихльобаїв на вашому шляху! ;-)
# Влад 19.05.2019, 23:22
Агов модератори ,відстаєте в часі директор ТОВ СапсанСеменівка пан Галат С.К.уже понад два місяця ,йому вже й самому надоїло,бо не копенгаген в цих ділах ,а ви все Карапузя Є. виставляєте, відстаєте в часі,або виконуєте вказівки свого боса-самодура. ;-)
# death_star 22.05.2019, 18:20
Виправлено! Дякуємо за активну участь у роботі сайту.
# Влад 25.05.2019, 20:56
А додатки №1 та №2 чого не виправили ? Там більша половина які на фото не працють .Не вводьте людей в оману. ;-)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка