b_385_225_16777215_00_images_news_2020_gripp.png

Грип птиці – висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, що характеризується пригніченням, ураженням респіраторних органів та системи травлення. Вірус має спорідненість з вірусами грипу людей, а отже до вірусу пташиного грипу сприятливі й люди.

Джерело інфекції – хвора й перехворіла на грип дика перелітна та синантропна птиця (ворони, шпаки, голуби, горобці тощо). Інкубаційний період хвороби 2-7 днів. Смертність птиці досягає 100%. Хвороба проявляється хрипами, посинінням гребня та сережок, набряком голови та діареєю.

Власникам птиці необхідно – перевести всіх птахів на закритий режим утримання та не допускати контакту з дикою та синантропною птицею. Не випускати на водоймища домашню водоплавну птицю. У процесі догляду необхідно використовувати змінний робочий одяг та взуття. Періодично проводити очищення як приміщення так й інвентар з обов’язковою обробкою дезінфікуючими засобами.

ОБОВ’ЯЗКОВО – у разі захворювання або загибелі птиці Вам необхідно НЕГАЙНО звернутися до фахівців державної служби ветеринарної медицини.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Не купуйте продукти пташиного походження на стихійних ринках.

ПАМЯТАЙТЕ!

Грип птиці – небезпечний для людини своїми ускладненнями:запаленням легенів, ішемічною хворобою серця, порушеннями мозкового кровообігу тощо. Захворювання пташиним грипом може закінчитися летально в разі відсутності своєчасної медичної допомоги.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка