b_385_225_16777215_00_images_news_2018_sapsan_Ohota.jpg

Мисливські товариства вважають, що повна заборона полювання завдасть удару по економіці, а також загрожуватиме здоров’ю та життю людей.

Сьогодні до Полтавської ОДА приїхали представники товариств мисливців та рибалок області з вимогами до влади. Мисливці виступили категорично проти низки законопроектів, основний із яких — повна заборона полювання.

Учасники заходу зібрали понад 500 підписів на захист мисливської галузі. Делегація мисливців погодили текст звернення та передали його голові Полтавської ОДА.

Позицію протестувальників для «Полтавщини» конкретизував Юрій Юшко, керівник Хорольського госпрозрахункового мисливсько-рибальського підприємства Полтавської обласної організації УТМР:

— Тут зібрались мої колеги мисливці по УТМР, приватні організації, собаківники. Причина — на розгляді у Верховній Раді є 4 законопроекти, які протиснули зоозахисники. Ми ознайомились із ними і вирішили, що вони завдають шкоду. Головне, проти чого ми виступаємо — це заборона на полювання. Після цього потрібно змінювати Закони України «Про мисливське господарство», «Про тваринний світ», «Про жорстоке поводження з тваринами». Зоозахисники говорять, що не можна вбивати хижаків — лисиць, вовків. А в Одеській області вже з’явився шакал. Він так і до Полтавщини дійде.

Мисливець вважає, що неконтрольоване розмноження диких тварин завдасть економічних збитків та несе загрозу для життя людей:

— Наприклад, оптимальна чисельність лисиці — 0,5 голови на 1000 га. Якщо вона почне розмножуватись у геометричній прогресії, то лисиці будуть знищувати інших представників тваринного світу, приходити на села, розносити сказ. А це карантин, який тягне за собою обмеження зернових поставок, виділення коштів на вирівнювання епізодичної ситуації і таке інше. Можливо, у майбутньому зоозахисники скажуть, що не можна вбивати мишей та пацюків, бо миша — це також звірятко. І що тоді буде коїтись на елеваторах, на зерносховищах, на складах взагалі?

Юрій Юшко також пояснив, що заборона полювання знищить галузь, яка існує без допомоги держави:

— Ми створюємо робочі місця. Наприклад, у нас 7 єгерів, яким потрібно виплачувати зарплату. Якщо їх не буде, то браконьєри винищать все, що ще залишилось. Ми надаємо певні послуги, отримуємо дохід, сплачуємо податки, закуповуємо молодняк диких тварин, підгодовуємо їх взимку, зарибнюємо водойми. Хто буде це робити замість мисливців?

Також мисливці не розуміють законопроекту щодо гуманної підготовки мисливських собак:

— Дійсно, є варварські способи, коли дику тварину осліплюють, калічать її. Але усі мисливці Полтавщини проти цього. Мисливська собака — це не бійцівська. Її завдання — знайти звіра, облаяти його та знайти підранка. Для цього річне щеня, наприклад, підводять до вольєра з диким кабаном, щоб воно облаяло звіра, запам’ятало, а у дорослому віці знайшло його. До 150-кілограмового кабана щеня ніхто не впустить, бо воно само втече.

Довідково. У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони мисливства та полювання)» від 19 червня 2019 р. № 10386.

У пояснювальній записці нардеп Юлія Тимошенко назвала полювання — архаїчним промислом у ХХІ столітті, яке вбиває та калічить тварин. Окрім етичної складової є й екологічна — попри заборони в Україні продовжує скорочуватись популяція лося, яку знищують браконьєри.

Проект пропонує викласти в новій редакції ст. 249 КК (Незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом, зайняття звіриним промислом), де й передбачити максимальне покарання за незаконне полювання в тих самих межах, що встановлені статтею 248 КК — від трьох до п’яти років (кваліфікований склад) позбавлення волі.

Пропонується розширити об’єктивну частину ст. 299 КК (Жорстоке поводження з тваринами), додавши:

«... мисливство (добування тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах), полювання (дії, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах)».

Таким чином мисливство і полювання визнаються кримінально караним жорстоким поводженням з тваринами.

Запропоновано й низку інших змін, в т ч. визнати таким, що втратив чинність, Закон «Про мисливське господарство та полювання», що остаточно покладе край цим видам «дозвілля».

«Полтавщина»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

+100 # Назар 14.03.2020, 18:34
Зустрів вчора старого знайомого заядлого мисливця і почув,що полювання в нашому районі останні 5 років не закривається ні вдень ні вночі.Хто що хочить те і робить круглий рік всіма дозволенини і не дозволеними способами і методами.Як казав товарищ Сухов-фазани говориш? ;-)
-94 # Українець 14.03.2020, 21:02
Ото і живемо погано бо живемо слухами а якщо дійсно цікаво чим живе приватне мисливське товариство САПСАН -СЕМЕНІВКА то звернись я скажу директору хай розкаже і покаже хоча це і е комерційна таемниця але у нас для патріотів району секретів немае.Перед тими виборами ми ще й розказували ім де можна ще за район поборотись і здувались. ;-)

Ти мене розчарував таки проплачений а я думав патріот. :-*
-50 # Українець 14.03.2020, 21:04
І мені кажеться весна краще з жінками зустрічаться ніж з другом хай і який багато слухів чув. :P
-94 # Українець 14.03.2020, 21:10
А якщо серйозно то ми себе усі називаемо володарями природи а ведем себе важко і назвати як хто.Два дні назад один такий цар природи підпалив триняки.Так ото і охоту не відкривав а сотні тварин спалив головне малих зайчат лисят коз кабанів .Ми уже двічі ловили таких царів але немае законів і їх відпускав суд далі бути царями отакі вони фазани.
-94 # Українець 14.03.2020, 21:16
А на рахунок охоти то ти скажи замовникам слухів що я як охотник 0 хоча і засновник але не охочусь.А сторено воно було щоб залишилось для місцевих а не чужих.А те що може десь хтось робе протизаконне то це не секрет боремось але це вічна тема завжди е люди які ласі на чуже ну і Сапсан багатьом подобаеться не спорю факт ти і твоя жовч як підтвердження. :lol:
+100 # Назар 14.03.2020, 21:22
Живем погано тому що,деякі нові українці сунуть свого носа де треба й де не треба.Щоб нічого не випустить з під свого контроля,хоча в деяких справах повний нуль.А в головах одне якби побільше самому збагатитись та пропіариться.Таємничий комерсант ти наший -отак то. :P
-98 # святослав 14.03.2020, 23:34
Тільки ІДІОТИ , САДИСТИ і БАРИГИ отримують ,,задоволення,, і зиск від ВБИВСТВА беззахисних тварин ...!!! Адекватні люди - вже ДАВНО оберігають те , що ще ДИВОМ уціліло і вижило у природі від нашої ,,діяльності,, ! Мова йде про ЦИВІЛІЗОВАНИХ людей , а не тих , хто хизуються на тлі УБИТИХ ними тварин і птахів ! Природа КАТАСТРОФІЧНО гине і зникає , а ці - ПОКИДЬКИ - добивають вцілілих, та ще й на цьому - НАЖИВАЮТЬСЯ ...!!! Про дітей і внуків своїх - подумали ..?!!
-95 # Українець 14.03.2020, 23:43
Назар я радий за тебе що ти прекрасно розуміеш що ти зайшов на чужий сайт який тебе навідь не згадуе і мене також і сунеш свого носа щоб твої хазяйни нічого не пропустили.Щоб когось судити потрібно самому бути або неосудним по хворобі або по тому як сам живеш.А то зустрів друга мисливця який усе знае так я уже більше двох років у САПСАНІ не був хоча фінансую так що або небуло ніякого друга або друг брехун.
-95 # Українець 14.03.2020, 23:47
Не вірь брехунам бо брехуном рахують не того хто бреше а хто озвучуе.А якщо знаеш хто порушуе умови полювання заходь подумаем як побороться з цим злом повірь е як і чим головне щоб невинні не пострадали. :P
-94 # Українець 14.03.2020, 23:57
Святослав радий що приеднався до нашої розмови допоможи мені донести до розуміння Назара що Сапсан якраз і організовуе охорону і якби хлопців егерів не було то точно б уже усе і випалили б і вибили.Але закон такий що ми з міліціею ловимо а суди відпускаютьта і оснаска нового охотника не дае шансу ні дичі вижить ні нам їх впіймать.Тут потрібна державна програма а її нема і фінансування Сапсана наші проблеми податки зарплата і тд в чому проблема тут якраз не я носа суну.
-93 # Українець 15.03.2020, 00:05
Технічні можливості власника дають можливість за любим ніком знати з ким розмовляеш але Наза р заміть за 5 років що б не писали ця таемниця ні разу не була відкрита такі правила і їх ми виконуем але Святослав знае що переходити на особистости в некоректній формі також ні обговорюемо але не опускаемось до рівня обізян. ;-)
-99 # святослав 15.03.2020, 15:44
Успішний,перспективний і цивілізований бізнес той,який живе у сучасних реаліях,передбачає майбутнє і НЕ ШКОДИТЬ йому!,,Полювання,, у сучасних катастрофічних природних змінах стає середньовічним анахронізмом і,,ЗЛОЧИНОМ,,проти ВЛАСНОГО життєвого середовища.Але для бізнесу ,,на природі,,- є маса АЛЬТЕРНАТИВ,що їй не шкодять,а розвивають і виховують цивілізованих людей.Це приватні природні парки,зоопарки , сафарі-туризм,ландшафтні парки, тощо.
+91 # Назар 15.03.2020, 17:13
В нас достатньо що створили проти волі народу Нижньосулинський НПП .не парк а бардак.Що ще будуть створювати?Добре що бог відвів від будівництва шлюза -регулятора.В головах треба зробити регуліровку . :-?
-97 # святослав 15.03.2020, 18:40
Кажуть :,,Немає чого на дзеркало ображатися , якщо рожа крива,, , або - ,,Пошли ДУРНЯ Богу молитися , то він і лоба розіб'є,,! Не винуватий парк , а до того це - заказник, що там повний бардак і мародерство природних ресурсів і землі , а ті ІДІОТИ , що призначили таких же ІДІОТІВ у ньому ,,працювати,,- грабувати і ,,іншим,, не заважати! У Людей - НПП -Національна ГОРДІСТЬ і здобуток , у нас - ,,перешкода-відмазка,, безпредєлу! Бо ,,У людей і блохи,як блохи, а у нас - як СОБАКИ,,!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка