b_385_225_16777215_00_images_news_2017_pasika_0_f816aca0ad3da52c84192ab5a13b6cc3.jpg

1 червня голова райдержадміністрації Віктор Федоренко провів засідання комісії з питань розгляду звернень громадян. Питання, порушене керівником ПСП «Дружба» Андрієм Колісником, стосується масової загибелі бджіл під час застосування засобів захисту рослин поблизу місця, де розташовувалася промислова пасіка підприємства.

Недотримання вимог законодавства щодо проведення цих робіт призвело до того, що, як зазначив керівник «Українського центру меду» Володимир Очколас, «загинуло, за найменшими оцінками, від 50% робочих бджіл. Майже 80% рослин запилюються перехресним методом – за допомогою комах – бджіл, ос, метеликів. Без інтенсивного запилення за допомогою бджіл неможливо отримати високі урожаї таких культур, як ріпак, соняшник, гречка, плодових дерев. Вважається, що бджоли забезпечують 30% урожайності культур. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому. Масове отруєння бджіл стається у весняно-літній період при обробці полів та садів. Порушено елементарні заходи, яких повинні дотримуватися як власник господарства, так і пасічник, щоб зменшити випадки отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь засобами захисту рослин. Насамперед, суб’єкт господарювання повинен отримати у сільських радах, на території яких знаходиться їх сільськогосподарське підприємство, інформацію про стаціонарні та кочові пасіки. Авіаційні обробки необхідно проводити щонайближче за 5 км від медоносних пасік. До того ж, за три доби до їх початку поінформувати населення, виставити спеціальні попереджувальні знаки з вказівкою строку очікування на відстані 300 метрів від місця обробки. Усі роботи з пестицидами проводити до 10-ї години ранку або увечері у безвітряну погоду. Вдень, у виняткових випадках, можна обробляти поля при температурі нижче +10 градусів. Не допускати обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл».

Як стало відомо у ході засідання, працівниками пасіки проведено забір біоматеріалу та зафіксовано факт використання пестицидів. Згідно існуючого законодавства власник пасіки повинен терміново звернутися до місцевої влади; керівник створює комісію обов’язково за участю спеціаліста державної ветеринарної медицини, агронома із захисту рослин, пасічника, яка виявляє причину і встановлює розмір збитків; комісія обстежує пасіку та поля, які оброблялись, відбирають проби підмору бджіл. Тому комісією прийнято рішення про створення робочої групи, яка вивчатиме обставини події, оглядатиме пасіку, виявлятиме причини загибелі бджіл, відповідальних за цю загибель, розмір збитків тощо.

За матеріалами Семенівської районної державної адміністрації

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Кіна не буде 07.06.2017, 19:45
дійсно неконтрольоване застосування гербіцидів і пестицидів....ллють днями і ночами отрюючи все навколишнє середовище ..голвне для сьогоднішніх хазяїв це виростити врожай і загребти гроші тобто збагатитися за рахунок затруєного довкілля іздоровя людей...а де ваша агротехніка міжрядний обробіток..боротьба з бурянами на посівах механізованим способом а не хімією ... великого розуму не треба заливаючи все отрутою... Схаменіться сьогоднішні хазяї!!!!!!!
0 # мішель 07.06.2017, 20:23
Шось не солодкий медок виходить :-?
0 # Роза 07.06.2017, 20:32
І ми їмо те, що вони вирощують!!!!! А бджіл шкода!!!!!!!!!!
0 # Кіна не буде 07.06.2017, 20:52
Цитую Роза:
І ми їмо те, що вони вирощують!!!!! А бджіл шкода!!!!!!!!!!

і не тільки їмо а й дихаємо цим
0 # Oleg 07.06.2017, 21:18
За те хизуємося великими врожаями.Модифіковані культури в сполученні з хімікатами це зброя уповільненої дії,яка боком вилізе через покоління.Немає тваринництва не буде і землеробства.Про це забули ділки які агротехніці повні нулі,для них головне гроші,а там і трава не рости.
0 # Oleg 07.06.2017, 21:28
Ви подивіться що люди зараз в магазинах з продуктів купляють.Ковбасу навіть коти не їдять,молоко якому термін для споживання раніше був три доби зараз за допомогою консервантів продовжили до декількох місяців.В мороженому вершків не найдеш,в хлібові те ж саме,кругом хімія.На комісії призивників по стану здоровя відсівають 60%Це і є результат того що з дитинства дітей пічкаємо всяким гімном в кгарній упаковці.
0 # Oleg 07.06.2017, 21:30
Іде цілеспрямованний геноцид народу.
0 # elpog 13.06.2017, 21:19
Дуже шкода отих маленьких трудівничок.
0 # Oleg 13.06.2017, 22:38
Це і є ефективне хазяйнування.
0 # сергій 14.06.2017, 00:04
Ну і як покарали порушника?Пшик вийде з роботи тої комісії
0 # Лара Крофт 14.06.2017, 08:08
хіба ж обробщики не знали, що недалеко розміщені вулики? як навмисно. аби нагадити... оце наша вся сутність людська((((((

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка