b_385_225_16777215_00_images_news_2018_pasika_luxfon_com-27901.jpg

Жодна з існуючих у світі професій не надає таких можливостей зміцнити своє здоров’я і продовжити довголіття, збагатитись новими знаннями про природу, як добровільне захоплююче заняття розведенням бджіл.

Усім відомо, що найголовнішим продуктом, який отримує пасічник, є мед. Його використовують для харчування і лікування захворювань. Та не всі знають про цілющі властивості вуликового повітря, яким дихають пасічники, коли доглядають бджіл. Це повітря насичене медом, воском, прополісом, квітковим пилком і є одним із головних чинників довголіття. Якщо мед можна купити різного сорту і у великій кількості, то вуликового повітря не купиш, треба для цього займатися пасічництвом. Ось чому серед пасічників багато довгожителів. Вони мають необмежені можливості грамотно споживати бджолопродукти зі своєї пасіки та допомагати родичам, знайомим, сусідам, хворим людям.

Сімейний спосіб життя бджіл позитивно впливає на пасічників, привчає їх бути акуратними у добросовісному виконанні всіх сезонних робіт, бути порядними і не вживати алкоголю та тютюну, дотримуватись санітарії не тільки на пасіці, але й у своєму обійсті.

Турбота про бджіл виробляє у пасічників спостережливість за станом медоносів своєї місцевості, вивчення їхнього асортименту та періоду цвітіння. Пасічники-початківці мають значну користь від отримання навиків виготовлення і ремонту вуликів, годівниць, удосконалюючись у володінні пилкою, молотком, рубанком.

Кожен пасічник має право гордитися не тільки за вироблену продукцію, але й за свій внесок у збільшення врожайності сільськогосподарських культур через їх запилення бджолами.

Кожен має підрахувати, що він отримав за роки свого пасічникування. Окрім матеріальної вигоди, кожен пасічник отримує моральне задоволення. Ми гордимося тим, що Україна займає першість у Європі та третє місце у світі з виробництва меду. Наш мед на австралійському конгресі отримав золоту медаль. За десять років експорт меду з України збільшився у вісім разів. І не тому, що у нас збільшилась кількість пасік, а тому, що людство тепер достойно оцінило цілющі властивості бджолопродуктів порівняно з препаратами, які продають в аптеках.

Крім гордості за наше українське пасічництво, потрібне чітке усвідомлення загрози синдрому загибелі бджолиних сімей у світі, зменшення їх популяцій. Науковці попереджають, що, коли люди не впораються з  цією проблемою, то бджоли зникнуть до 2035 року. А після них настане черга людини. Головною причиною цієї майбутньої катастрофи є шкідлива діяльність людей, що призвела до забруднення довкілля.

Ми зобов’язані допомогти нашим бджолам і собі, покращивши догляд за бджолами, збільшити їх кількість на своїх пасіках, пропагувати бджільництво серед молоді.

Координаційний центр «Меди Межиріччя»

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка