b_385_225_16777215_00_images_news_2018_pasika_pchela-sobiraet-nektar-s-donnika.jpg

Повністю заборонити гліфосат в Німеччині планують з 2023 року. Але до тих пір фермери, які застосовують продукти з гліфосатом, повинні відводити 10 відсотків своєї орної землі під компенсаційну зону, вважає Федеральний міністр навколишнього середовища Свен Шульце, повідомляє topagrar.com.

Федеральний міністр навколишнього середовища Свен Шульце хоче узаконити офіційну заборону гліфосату в Німеччині з 2023 року, коли закінчиться термін його схвалення в ЄС в цілому і в Німеччині зокрема. «Ми хочемо поступово припинити використання гліфосату до дати закінчення схвалення цього активного інгредієнта в ЄС», – сказав Шульце у вівторок перед журналістами в Берліні.

«Використання гліфосату має закінчуватися із закінченням схвалення препарату на рівні ЄС і запропонованим перехідним періодом в кінці 2023 року. Цей активний інгредієнт більше не матиме майбутнього в Німеччині». Федеральне агентство з навколишнього середовища (UBA) планує на даний момент пролобіювати обов’язкове виділення 10% від загальної площі ріллі під природоохоронні зони для фермерів і агрохолдингів, які застосовують гліфосат. Зони повинні розташовуватися по краях поля, де не будуть застосовуватися пестициди і агротехнології для обробітку грунту, а тільки висівають квітучі багаторічники. Це створить сприятливі умови для комах-запилювачів, в тому числі бджіл. «Ті, хто використовує гліфосат, повинні створити особливі області для компенсації біорізноманіття», – каже Шульце.

Вимоги щодо збереження біорізноманіття спочатку будуть застосовуватися до гліфосатовмісних продуктів, а потім поширюватися на всі синтетичні пестициди і мають бути обов'язковою умовою. Хоча плани ще не узгоджені з Федеральним міністерством сільського господарства (BMEL), Шульце каже, що екологи розраховують на підтримку ініціативи, особливо зараз, коли в суспільстві тривають дискусії про захист бджіл.

З точки зору Шульце, всі засоби хімічні захисту рослин впливають на біорізноманіття, тому міру треба застосувати до всіх аграріям, які використовують агрохімію.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка