b_385_225_16777215_00_images_news_2017_pasika_img1345732101.jpg

Європейські вчені працюють над автономними роботами-бджолами, які зможуть взаємодіяти з реальними комахами. Вони зможуть досліджувати і навіть розуміти інших бджіл.

Роботи-бджоли будуть допомагати комахам долати негативні фактори. Бджоли займають надзвичайно важливу роль в екосистемі. Вони підтримують біорізноманіття, сприяючи розмноженню різних рослин, які відіграють важливу роль для харчової піраміди. Дослідники вивчали бджіл, щоб допомогти їм краще справлятися із забрудненням навколишнього середовища. Комахи чутливі до екологічних змін і дуже вразливі при прямому і непрямому впливі гербіцидів і пестицидів.

Щоб краще зрозуміти поведінку бджіл, дослідницька група з Університету Граца створила автономних роботів-бджіл. Нові роботи здатні працювати самостійно і створювати власні міні-рої. Вони також можуть взаємодіяти з бджолами. Їх зовнішній вигляд і поведінку настільки реалістичні, що справжні комахи не будуть їх відганяти. Замість цього їх прийматимуть у вулик як членів колонії. Датчики, якими оснащені роботи зможуть забезпечити відеоспостереження у внутрішній частині вулика. Вчені зможуть спостерігати за поведінкою і взаємодією комах. Роботи також можуть використовуватися для впливу на бджіл у вулику.

Наприклад, вони могли б повідомляти місцезнаходження продуктів харчування. Дані, отримані від роботів, будуть використані для розробки нових методів захисту бджіл від негативних факторів. У свою чергу, збереження цих безцінних комах допоможе захистити навколишнє середовище. Австрійське дослідження є частиною проекту «Самоорганізація та інтеграція в суспільство тварин і роботів». Воно фінансується Європейською комісією з фонду дослідницької програми Future and Emerging Technologies . Захист важливих видів є однією з цілей проекту.

Також результати численних досліджень в рамках проекту використовуються в сільському господарстві і медицині. Вчені сподіваються, що роботи-бджоли нададуть нові, більш глибокі способи взаємодії між людьми і тваринами. Якщо робот-бджола ще на стадії розробки, то робот, який ідентифікує хвороби і визначає рівень розвитку рослин – вже в продажу.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

# Влад 24.11.2018, 19:42
Коли буде в вільній торгівлі мед від роботів -бджіл? До речі нова тема. :-)

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка