b_385_225_16777215_00_images_news_2019_pasika_bdzhilnictvo.jpg

Ринок меду в Україні має експортну орієнтацію, тому формування збалансованого та прозорого ринку продукції бджільництва — у пріоритеті Мінагрополітики.

Так, у міністерстві та Держпродспоживслужбі працюють над відкриттям нових ринків збуту для галузі, зокрема, для меду — ринок Китаю, а для експорту бджолопакетів — ринок Канади. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, передає kurkul.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

За його словами, наразі у міністерстві працюють над удосконаленням нормативно-правового регулювання галузі бджільництва, зокрема, перегляду Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядку реєстрації пасік та Інструкції з профілактики отруєнь бджіл.

«Напрацювання та прийняття змін сприятиме створенню ефективного та прозорого обліку пасік, зменшенню випадків масового отруєння бджіл та відповідно підвищення врожайності рослин сільськогосподарського призначення», – зауважив Віктор Шеремета.

Заступник міністра вважає, що Україна займає лідируючі позиції у світі за виробництвом меду та за його експортом.

Попри це, галузь бджільництва має низку викликів, які потребують злагоджених дій від держави, операторів медового ринку та аграріїв.

«В Україні близько 90% пасік знаходиться у приватній власності. Тобто, основна частка меду виробляється малими та середніми сільгоспвиробниками, які потребують особливої уваги та підтримки від держави. Так, у 2019 році Уряд додав напрям бджолярства до переліку діяльності сільськогосподарських кооперативів, яким відшкодовується 70% вартості закупленого обладнання. Також виробники можуть скористатися програмою здешевлення кредитів», — зазначив Віктор Шеремета.

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка