images.jpeg

Заради того, щоб приготувати 100 грамів меду, бджоли пролітають 46000 кілометрів, а це те ж саме, що облетіти навколо Землі по екватору.

А чи знаєте ви, що:

Ведмідь отримав свою назву за пристрасть до меду, він у всі часи «медом відав» від чого і отримав свою назву.

* Бджоли – «математики». Соти, побудовані ними, мають найміцнішу конструкцію, і розміри дотримуються з неймовірною точністю: кут комірки завжди дорівнює 109*28' градусів.

Бджоли – «фізики». Комаха, яка вилітає з вулика, несе слабкий негативний заряд. У ході польоту вона створює навколо себе електричне поле, а заряд змінюється на позитивний і посилюється до 1,5-1,8 вольт, особливо в ясну погоду.

Родич бджоли – джміль – справжній парадокс, після дослідження його аеродинамічних якостей і маси тіла американські вчені дійшли висновку, що він... узагалі літати не може.

Бджоли – чемпіони по нюху, сприймають і розрізняють запахи в 1000 разів сильніше за людину, відчувають аромат квітів більш ніж за 1 км.

* У 1-му старослов’янському зводі законів «Руська правда» за розграбування князівської борті (вулика) брали штраф 3 гривні (ціна 1 коня або 9 овець), а за крадіжку селянської борті – 2 гривні. За порушення межі для бортей (межі медозбірної ділянки) штраф 12 гривень – такий же як за самовільне захоплення садибної землі або вбивство селянина.

У природі зустрічаються трутні – альбіноси з білими очима.

Личинка матки всього за 5 днів свого розвитку збільшується в розмірах у 3000 разів, а бджолина – в 1500 разів.

Бджоли наділені дивовижною здатністю подовжувати своє життя (у виняткових випадках для збереження сім’ї) в 5-6 разів.

Працюючи, бджоли можуть долати відстань із вантажем, у кілька разів більшим, ніж вага їх власного тіла, та ще зі швидкістю польоту приблизно 65 кілометрів на годину.

* За один раз кожна бджола може принести 40-50 мг нектару, але поки комаха летить до вулика, вона поїдає нектар (треба ж на чомусь летіти – ось «паливом» і підкріплюється), особливо якщо це далеко, і в деяких випадках залишається лише 30-40%. Саме тому бджолині вулики мають бути в безпосередній близькості до медоносних рослин. Спостерігаючи за життям бджіл, люди винайшли принцип стільникового зв’язку, завдяки якому ми можемо користуватися стільниковими телефонами (мобільниками).

Щоб зібрати 1 кг меду, бджолі потрібно зробити 150000 вильотів і налітати 300000 км, відвідавши при цьому 10 млн квіток.

У раціоні космонавтів мед є обов’язковим продуктом.

Бджілки справжні трудівниці, запасаючи на зиму мед, вони дуже багато працюють, адже з кожних 5 кг нектару можна отримати лише 1,5-2 кг меду.

Бджоли «розмовляють» між собою за допомогою мови «танцю» (спеціальних рухів тіла і виділення біологічних речовин феромонів).

* Японські бджолярі воліють розводити європейських бджіл, які більш медоносні, ніж ендемічні японські бджоли. Однак вулики часто піддаються нападу японського підвиду азіатських величезних шершнів, одна особина якого може вбити сорок бджіл за хвилину. Місцеві бджоли, на відміну від європейських, навчилися протистояти цим шершням. Кілька сотень бджіл збираються навколо хижака в один великий клубок і працюють м’язами, нагріваючи повітря всередині кулі до 47°C. Шершень, що витримує максимальну температуру 46°C, гине від перегріву.

Підготував Олександр КОСЬКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка