Наш край

Детальніше...

Повна версія ексклюзивного інтерв’ю Віталія Петровича Закладного — психіатра, заслуженого лікаря України, громадського діяча, голови правління ГО «Добродії Полтавщини», лауреата премії імені І. П. Котляревського про створення книги рецептів «Смачного від Енея».

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Спливає час... минають роки...
а Семенівщина залишається найріднішою
для тих, хто тут народився...

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка

Територія Семенівського району – 1,3 тис. км2., що складає приблизно 4,5% території Полтавської обл. Протяжність району з півночі на південь по лінії Матвіївка – Оболонь – Іванівка становить 32 км, а з заходу на схід по лінії Погребняки – Семенівка – Біляки 56 км. За розмірами території район посідає 8 місце серед районів області.

Знаходиться район в західній частині Полтавської області – межиріччі річок Сули та Хоролу. На півночі межує з Оржицьким та Хорольським, на сході - з Великобагачанським, на півдні – з Глобинським районами Полтавської області; на заході з Чорнобаївським районом Черкаської області. Кременчуцьке водосховище омиває територію району з південного заходу.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Виникнення населеного пункту Семенівка побіля Ромоданівського тракту відноситься до ХVII ст. Він зв'язував Петербург із Кримом. У сиву давнину по цьому шляху пересувалися з півночі до Криму чумацькі валки і поверталися навантажені рибою і сіллю. Спочатку тут виникло невелике поселення, яке було кінно-поштовою станцією. Вважають, що це перше поселення виникло десь у XVII столітті. До 1781 Семенівка входила до Хорольської сотні Миргородського полку. З кінця ХVII століття входить до складу Полтавського повіту Харківської губернії.

За указом Полтавського губернського правління 1836 року Семенівка визнана селищем. У 1863 році селище стає волосним центром. Наприкінці ХІХ сторіччя з будівництвом залізниці Ромни-Кременчук в Семенівці з’являється залізнична станція Веселий Поділ. Це дало новий поштовх до розвитку населеного пункту, виникають підприємства з переробки сільськогосподарської продукції: млини, маслобійні й інші. Залізниця Ромни-Кременчук будувалася в 1885-1888 роках і офіційно відкрита для товаро-пасажирських перевезень з осені 1888 року.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Семенівка — селище міського типу, центр району. Розташована за 134 км від Полтави. В селищі залізнична станція Веселий Поділ на лінії Кремен­чук—Ромодан. Населення 9,2 тис. чоловік. Семенівський селищній Раді підпорядковані також села Греблі, Малинівка, Нова Доба.

В давні часи через місцевість, де пізніше з'явилась Семенівка, пролягав шлях, який називався Ромоданівським трактом і зв'язував Петербург з Кримом. По цьому тракту рухалися в Крим чумацькі валки, звідти поверталися навантажені, рибою і сіллю.

Наприкінці XVII століття на Ромоданівському тракті виникло невелике по­селення, що спочатку було кінно-поштовою станцією.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка