krok.jpg

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Сьогодні у Москві стартує ХXI Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів “Крок”, який триватиме до 6 жовтня. Він відправиться у плавання на теплоході “Олександр Радищев” за маршрутом: Москва — Тверь — Мишкін — Углич — Тутаєв — Кострома — Ярославль. Про це повідомили УНН організатори заходу.

Цьогорічний сезон фестивалю присвячений творчості дебютантів і студентів кіношкіл. Вже традиційно до програми, окрім конкурсних робіт, включені також ретроспективи, прес-конференції, “круглі столи”, майстер-класи провідних аніматорів світу, зокрема Юрія Норштейна та Гіля Алькабеца.

“Запланована ретроспектива „До 95-річчя ВДІКу і 90-річчю анімаційного навчання“. А голландський режисер Адріан Локман прочитає лекцію „Експериментальна 3D-комп’ютерна анімація: Як не заснути“. Ще одна прикраса фестивалю — ретроспектива канадського класика анімації, двічі лауреата „Оскара“ Фредеріка Бака, який пішов з життя цього року. Її представить друг режисера, єдиний з російських аніматорів лауреат премії „Оскар“, житель Ярославля Олександр Петров”, — поінформували організатори кінофесту.

Всього для участі у фестивалі “Крок-2014” було прийнято близько 900 заявок від аніматорів з 50 країн. В результаті роботи селекційної комісії до конкурсу допущені 140 фільмів з 37 країн.

“До складу міжнародного журі увійшли режисер і художник Гіль Алькабец (Німеччина), режисер і художник Мауро Каррарі (Італія), режисер, сценарист і педагог Дмитро Висоцький (Росія), режисер і аніматор Володимир Лещев (Латвія), режисер і художник Анатолій Лавренишин (Україна)”, — додали у прес-службі фестивалю.

Урочиста церемонія відкриття відбудеться сьогодні о 19:30 в Московському Будинку кіно (вул. Василівська, 13). Кульмінація вечора — міжнародна програма новітніх робіт визнаних майстрів анімації.

1. “Ми не можемо жити без космосу” реж. Костянтин Бронзит (Росія) 2014
2. “Рондо-капріччозо” реж. Ігор Волчек (Білорусь), 2014,
3. “Магазин співочих птахів” реж. Анатолій Лавренишин (Україна), 2013
4. “Ранкова серенада” / “Aubade”, реж. Мауро Корраро (Швейцарія), 2014
5. “пик-пик-пик” реж. Дмитро Висоцький (Росія) 2014

Церемонія закриття фестивалю та нагородження призерів пройде 5 жовтня в 18:00 в Ярославському Палаці молоді (пр. Леніна, 27).

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка