b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_Pilipenko_ATO_IMG_3658.jpg

Немає секрету у тому, що держава не зможе забезпечити армію усім необхідним. Левову частку її забезпечення взяли на себе волонтери та громадськість.

Нашій армії, і цього ніхто не заперечить, не обійтися без допомоги небайдужих людей. Якби не вони солдатам на сході країни було б набагато важче. Саме завдяки народній підтримці бойовий дух нашої армії піднесений.

На цій патріотичній хвилі небувалого розмаху набув волонтерський рух, спрямований на підтримку військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО.

Про підтримку наших земляків не на словах, а на ділі, розповів нашим кореспондентам один з координаторів волонтерського руху Хорольщини Владислав Вовк. 

Прикладом вдалої співпраці між воїнами на передовій та їхніми земляками в тилу стали жителі Хорольщини, які об’єдналися у волонтерський рух на базі громадської організації ветеранів Афганістану, демонструючи єдність та прагнення до миру. Відкриваючи благодійний рахунок, місцеві активісти переслідували єдину мету, – забезпечити своїх краян, які відправляються на територію бойових дій, засобами захисту. Однак згодом їх підтримка стала значно суттєвішою.

На прикладі свого руху хорольські волонтери показують, що необхідну амуніцію для воїнів зібрати можна і потрібно. А надається вона адресно – кожному за потребою. Для цього волонтери благодійного руху отримують інформацію про своїх призовників і добровольців з військкомату,  від голів сільських рад, встановлюють з чоловіками зв'язок і телефонують напряму. Запитують в чому найперше має потребу солдат. Вивчаючи усі побажання, збирають, споряджають, а потім доставляють усе потрібне землякам.

- Таким чином, ми впевнені, що наша допомога надійшла конкретній людині. Вона не зникла десь дорогою чи потрапила не за адресою, - розповідає один з координаторів волонтерського руху Хорольщини Владислав Вовк. – Коли ми тільки починали працювати, то одразу поставили собі за мету, щоб кожен наш земляк мав надійний бронежилет. Над цим і працювали, бо ж головне – зберегти життя, - переконаний волонтер. Суттєву допомогу у цьому питанні надав депутат обласної ради  Андрiй Прокоф’єв. Однак згодом почали надходити дзвінки з проханням передати й інші речі: змінний одяг, спідню білизну, засоби гігієни.  І активісти волонтерського руху почали збирати цілі комплекти для кожного конкретного бійця АТО, починаючи від берців і форми, закінчуючи милом і цигарками.

Мій співрозмовник пригадує випадок, коли вони поїхали у військову частину разом з народним депутатом України Володимиром Пилипенком, який сприяє волонтерському руху Хорольщини, не залишається байдужим до прохань лубенських активістів, які працюють у штабі сприяння руху «За єдину Україну» й іншим. Тож, коли передавали зібрані комплекти для кожного земляка персонально, зіштовхнулися з тим, що солдати з інших регіонів були дуже засмучені тим, що їм такої допомоги ніхто не надавав. 

- В такі моменти відчуваєш великий дискомфорт. Звичайно, нам всіх шкода. Але в той же час не було жодного випадку, щоб нашому хорольському хлопцеві щось перепало з інших районів чи організацій, які займаються збором речей, - говорить Владислав. – Тому перекліпаємо і продовжуємо працювати далі. На жаль, жодної копійки від політичних партій, які сьогодні кидають на вибори мільйони, ми не отримали. Нас рятує небайдужість людей.

Сьогодні можна почути багато звинувачень на рахунок того, чому наших воїнів не забезпечують усім необхідним. Та варто задуматись про те, що армія останніми роками взагалі не фінансувалася, а тут – війна. Скільки коштів необхідно на пальне для танків, літаків, зарплатню, соціальні виплати, на інші нагальні потреби, тому й така критична ситуація склалась. До неї треба поставитися з розумінням і не займатися пустими балачками, а робити конкретні, корисні справи на прикладі волонтерського руху Хорольщини. Громадяни розуміють, що на голому ентузіазмі і патріотизмі АТО, яка переросла у війну, не виграєш. А тому все більше людей різного віку, від школярів до пенсіонерів, долучається до діяльності благодійної організації. Тут вітають усіх, хто має добру волю і хоче допомогти у скрутний час нашим хлопцям, бо йдуть вони на війну, у прямому значенні, – голі й босі

- Ми вдячні кожному, хто допомагає своїм часом, руками, розумом. Особливо тим, хто долучається фінансово, адже навіть кілька гривень – то вже велика допомога. Бо ж недарма ми кажемо, що тільки РАЗОМ МИ – СИЛА!, - зазначає координатор руху Владислав Вовк. Власне, йому найбільше й доводиться спілкуватися з бійцями зі сходу та їхніми родинами, а ще з тими, хто бажає допомогти. Багато жителів Хорольського краю йдуть до офісу волонтерського загону, який тепер перетворився на склад військової амуніції і робочий штаб.

Не за гостя тут і матері наших воїнів, які приходять зі словами подяки, бо що може бути важливішим від права матері на надію, що життя їх дітей хоч якось захищене?

Для них Владислав припас декілька оптимістичних історій, наприклад, таких. Придбаний за кошти місцевої громади бронежилет двічі врятував життя юнакові, а потів, коли той відпочивав і ним скористався його товариш, ще й йому допоміг вижити. Або таку. Дівчинка намалювала таткові малюнка і підписала його до болю просто і банально: «Татку, скоріше повертайся!». Звичайно, після побаченого чоловік плакав.

Ось такі історії вже новітніх воєн. Страшно писати це слово «війна» нам, нашим дітям, які знають про неї лише з книг та спогадів ветеранів, та ще страшніше на ній воювати, кожної миті виборювати право на своє життя та життя своїх рідних. Хто б міг подумати, що нашим чоловікам, синам, братам доведеться взяти зброю до рук аби захистити свою державу?! 

… Добру справу роблять волонтери з Хорольщини. З таким людьми можна бути певним, що перемога таки буде за нами!

Пилипенко Пилипенко Пилипенко

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # Саня 30.09.2014, 12:14
Правильно, помагать нада нашим 8)

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка