Валентин Чемерис, сучасний український письменник, народився 8 липня 1936 року в с. Заїчинці. Навчався в Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, працював на підприємствах Придніпров’я, в редакціях обласних газет, у Дніпропетровському видавництві «Промінь». У 1989-1993 рр. був головою Дніпропетровської організації Спілки письменників України. Працював в Адміністрації Президента України головним консультантом (1993-1994), був секретарем Національної Спілки письменників України, членом її Президії і Вищої ради (1996-2001 рр.). Багато років працював у редакції газети «Літературна Україна».

Нагороджений орденами Рівноапостольного Князя Володимира Великого (ІІІ, ІІ і І ступенів) та Святого Архістратига Михаїла, Почесною грамотою і медаллю Кабміну України та іншими відзнаками, заслужений працівник культури України. Свій творчий шлях Валентин Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Видав 16 веселих збірок – гуморески, пародії, веселі оповідання. Зібрав і впорядкував том «Українські анекдоти». Він лауреат премії в галузі сатири і гумору ім. Остапа Вишні, літературної премії ім. Ф. Маківчука, за кращі оповідання йому присуджено премію ім. Ю. Яновського. 

В. Чемерис – автор багатьох романів, серед них історичних «Ольвія», «Скандал в імператорському сімействі», «Смерть Атея», «Епірська відьма, або Олімпіада – цариця македонська», «Фортеця на Бористені», повістей – «Її звали янголом смерті», «Я любила Шевченка», «Кохання в Україні», «Життя і смерть Володимира Глібовича, князя переяславського», «Маруся Чурай», «Убивство на хуторі біля Диканьки», «Три шаблі над скарбом» та ін., фантастичних «Білий король детективу», «Приречені на щастя», збірок оповідань і повістей, романів-есе «Президент», «Голгофа українського православ’я», «Да святиться ім’я твоє, або Бомба для Патріарха» та багатьох інших. Валентин Чемерис написав ряд творів для дітей, окремі з них входять до шкільної програми з української літератури. Він виступає також як публіцист.

Земляки талановитого письменника, громадськість району вітають ювіляра із 80-річчям і зичать йому міцного здоров’я, щасливого творчого довголіття, успішної літературної діяльності і всіх життєвих гараздів та благ.

Любов МАЗАНЬКО

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Коментарі  

0 # вічіслав 08.07.2016, 17:56
президент це про януковиша ! позор ! !

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка