383806918.jpg

Коли командир угрупування "Ісламської держави", відомий під ім'ям "Омар-Чеченець", повідомив по телефону своєму батькові, що його угрупування розбило іракську армію і взяло Мосул, він також заявив, що наступною буде Росія.

Про це пише журналіст Майкл Уїнфрі в статті для Bloomberg, переклад якої наводитьІноПреса .

"Не хвилюйся, тато, я повернуся додому і покажу росіянам. За мною йде багато тисяч людей, і я приверну ще більше. Ми помстимося Росії", - сказав Темур Батірашвілі в інтерв'ю в своєму будинку в грузинській Панкіській ущелині, розташованому на кордоні з Чечнею .

Як йдеться у статті, Тархан, син Темура Батірашвілі, родом з району, який президент РФ Володимир Путін звинувачує у сприянні ісламістським заколотникам, яких він сам понад десять років намагається придушити. Поки Росія зосереджена на конфлікті в Україні , грузини пам'ятають приниження під час 5-денної війни 2008 року, коли Путін допоміг зміцнити сепаратистські рухи в областях Абхазія і Південна Осетія.

Тархан Батірашвілі, він же "Омар аль-Шишанов" ("Омар-Чеченець") - командир сил, що воюють за створення ісламістського халіфату в Сирії та Іраку.

"У їхніх лавах - десятки молодих людей з Панкісі, які, незадоволені безробіттям і розлючені пануванням Росії на Кавказі, відгукнулися на заклик до джихаду", - йдеться в статті.

За оцінкою експерта Олени Супонін, в "Ісламській державі" близько тисячі російськомовних джихадистів.

"Більшість з них чеченці, багато хто - уродженці Панкісі", - пише видання. За даними газети, там проживають приблизно 11 тисяч грузинів, чеченців і кістінци.

Рівень безробіття в Панкісі - 90%, повідомляє видання. Більшість сімей перебивається за рахунок тваринництва. Доглянуті будинки демонструють роль грошей, які присилають родичі, що працюють за кордоном, пише автор.

Іноді поїздка на заробітки - прикриття.

"Сім'я 18-річного Бесо Куштанашвілі думала, що він в Туреччині, поки не дізналася, що він загинув в рядах джихадистів", - пише видання.

За словами Супонін, Росія стверджує, що Грузія закриває очі на приховування в Панкісі бойовиків, які хочуть повалити Рамзана Кадирова і створити халіфат.

"Офіційний Тбілісі провів в Панкісі кілька антитерористичних операцій, в тому числі наступ в 2003 році з метою витіснення бойовиків" Аль-Каїди "з регіону", - пише видання.

За даними автора, Тархан Батірашвілі народився в 1986 році, він син християнина і мусульманки. Він воював на війні 2008 року і дослужився до сержанта в розвідувальному підрозділі. Двома роками пізніше він був звільнений з армії за станом здоров'я.

Його батько каже, що релігійність Тархана зміцніла, коли він сидів у в'язниці за незаконне зберігання зброї.

Для деяких жителів Панкісі він став зразком для наслідування. Один молодий чоловік, який назвався просто "Вайна", висловив готовність приєднатися до чеченців, які повернуться з Близького Сходу, щоб воювати проти росіян.

Джерело: http://ukr.obozrevatel.com/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка