b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Politic_081.jpg

Відмова Президента від участі у саміті лідерів СНД базується не на ґрунтовному стратегічному аналізі, а, швидше, на вузько-політичних розрахунках в контексті передвиборчої кампанії.

КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Політичний аналітик Олексій Коломієць у коментаріУНН прокоментував рішення Президента України Петра Порошенка не брати участі в саміті лідерів СНД.

Експерт вважає, що скоріше всього Глава держави прийняв рішення не брати участь у сьогоднішньому заході виходячи з передвиборчих інтересів свого політичного блоку.

На думку експерта, для початку потрібно оцінити і прийняти рішення залишатися в СНД чи ні.

"Як ми знаємо, Грузія прийняла правильне рішення – порвала з цим пострадянським утворенням і жодних наслідків для неї немає", - сказав О.Коломієць.

На думку політолога, політика, яку проводить Президент та міністр закордонних справ чинить негативний вплив на позиціонування України на міжнародній арені.

"Як ми знаємо законопроект про припинення співпраці з СНД був внесений на розгляд Верховної Ради ще в березні. Після того колишній міністр Дещиця заявив, що ми починаємо процес виходу, але після цього все зупинилось тому, що був призначений Клімкін, людина, яка фактично зруйнувала залишки того, що залишалося після правління Януковича в сфері зовнішньої політики безпеки і оборони. Але безпосередньо звинувачувати Клімкіна не можна, оскільки, за Конституцією, він повністю підпорядкований Президенту України", - експерт.

Ну думку експерта, відмова Президента від участі на саміті базується не на ґрунтовному стратегічному аналізі, а швидше на тому, що на тлі, в першу чергу, вузько-політичних розрахунків в контексті передвиборчої кампанії, оточення П. Порошенка порекомендувало йому, і він сам прийняв рішення, не їхати не для того, щоб не нашкодити Україні, а щоб не нашкодити власному політичному блоку.

"Я думаю, рішення не їхати на саміт було прийняте не через те, що дійсно оцінювались політичні наслідки втрат або переваг. Причиною цього стала виборча кампанія. Це рішення нам презентуватиметься як сміливий вибір Президента не їхати і, відповідно, не зустрічатись з диктатором із Кремля", - пояснив експерт.

З іншого боку, на думку політолога, в цій ситуації підготувати позиціонування української делегації в Мінську – це дійсно надскладне завдання, хоча, Адміністрація Президента цим і не займалась.

"Я глибоко переконаний, що Україна має виходити з СНД. Це об’єднання, з історичної точки зору, абсолютно пережило себе, а в сучасних умовах, коли спостерігаємо повний крах європейської структури зовнішньої політики і оборони, перебувати в одній групі з відвертими диктаторами, окупантами – це просто неповага до власної держави", - наголосив О. Коломієць.

Крім того, експерт виступає категорично проти зустрічі, а тим більше рукостискання, П.Порошенка та В.Путіна на саміті, який пройде незабаром у Мілані.

Нагадаємо, що вчора помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив про те, що Президент України Петро Порошенко не буде брати участі в саміті СНД у Мінську 10 жовтня, на який зберуться лідери практично всіх країн Співдружності.

Водночас, міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що також участі в цьому заході приймати не планує.

Раніше заявлялося, що Україна розірве співпрацю з СНД. Однак, як повідомляють ЗМІ жодних документів для цього подано не було.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка