b_385_225_16777215_00_images_news_2014_Others_plotnikov.jpg

Олексій Плотніков вважає прийняття пакету антикорупційних законів сигналом міжнародному співтовариству

КИЇВ. 14 жовтня. УНН. Доктор економічних наук Олексій Плотніков прокоментував УНН ситуацію навколо схвалення Верховною Радою пакету антикорупційних законів. На його думку, інституції, створення яких передбачають ці закони, не можуть бути повністю незалежними.

“В умовах України Національне антикорупційне бюро, створення якого передбачає закон, має серйозні шанси стати політично заангажованим. Це не країна з традиційною демократією, не Західна Європа, де існують механізми боротьби з політичною заангажованістю. У нас, що б не будувалося, на сучасному етапі розвитку держави, має певну міру політичної заангажованості. В принципі, зараз позбутися цього поки неможливо”, - сказав експерт.

На думку О. Плотнікова прийняття антикорупційного пакету – це насамперед сигнал усім представникам міжнародного співтовариства про те, що Україна почала рух у правильному, демократичному напрямі.

“Якщо Україні всі дорікають, що вона знаходиться в лідерах серед корупції, якщо всі міжнародні інституції закликають до боротьби з корупціонерами, то сам факт того, що Верховна Рада прийняла антикорупційний пакет – це вже позитивно, це певний сигнал і до міжнародної спільноти і до громадян України. Це, швидше, певний жест, символ”, - говорить експерт.

Водночас він зауважив, що оцінювати конкретні механізми реалізації закону сьогодні ще дуже рано. Зараз немає особливого захоплення від прийняття цього антикорупційного пакету.

За словами фахівця, на сучасному етапі варто задовольнятись тими реформами, які можливо провести. Комплексне реформування, зокрема проведення масштабної адміністративної перебудови поки не видається реальним.
“У нас, у лютому, до влади прийшов уряд, який казав, що буде займатися реформами, що нам дадуть кошти з-за кордону і тому подібне. Насправді, ніхто реформами не займався, тому добре, що хоча б щось почали робити. Зараз чекати коли будуть впроваджуватись комплексні реформи немає сенсу. Сьогодні я бачу певний позитив – бачу, що рух імплементації реформ уже почався”, - підсумував експерт.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада України підтримала повний перелік законів антикорупційного пакету.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка