medvedchyk.jpg

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук наголосив, що тема аварії на Чорнобильській АЕС не тільки потрясла весь світ, але й змусила багато країн переглянути своє ставлення до мирного атому, але наразі вона практично зникла з інформаційного простору, повідомляє кореспондент УНН.

"Навіть сьогодні, через майже тридцять років, четвертий реактор ЧАЕС як і раніше становить небезпеку і для України, і для Європи. Тимчасовий саркофаг над четвертим енергоблоком став руйнуватися, тому виникла необхідність спорудження нового безпечного конфайнмента (захисної споруди, яке дозволило б перетворити об'єкт "Укриття" в екологічно безпечну систему). Робота над будівництвом багатофункціонального комплексу почалася в квітні 2012 року і повинна була закінчитися в 2015-м", - зазначив він.

"Але за останніх подій в Україні, бойових дій на Донбасі і колапсу економіки проект перетворення "Укриття" для київської влади відійшов на задній план. А між тим зведення захисного саркофага ризикує зупинитися із-за браку коштів. Фахівці говорять вже не про 2015-му, а про 2017 рік як можливий термін завершення проекту, та й то при наявності коштів. Німецькі експерти, які курують зведення саркофага, підрахували: грошей на ведення робіт вистачить лише до кінця поточного року. Дефіцит коштів становить близько 615 млн євро", - зазначив громадський діяч.

"Як відомо, для фінансування будівництва нового саркофагу був створений спеціальний фонд. Розпорядником коштів став Європейський банк реконструкції та розвитку. Ще навесні начальник управління ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак попередив: потреби будівництва саркофага виходять за рамки планового бюджету і вже внесених донорами 1,54 млрд євро буде явно недостатньо. Однак зараз привернути увагу держав-донорів до чорнобильської проблеми вкрай складно. Між тим крайній термін експлуатації тимчасового об'єкта "Укриття", зведеного відразу після аварії, закінчується в 2016 році. Саркофаг уже почав руйнуватися, давати тріщини. Так що зволікання з будівництвом конфайнмента загрожує серйозною техногенною катастрофою не тільки Україні, але і Європі. Правда, міністр охорони навколишнього середовища ФРН Барбара Хендрікс вже заявила, що «огородження останків аварійного реактора в Чорнобилі від решти світу є справою честі країн "Великої сімки", - зазначив Віктор Медведчук.

"А от київська влада мовчить. Схоже, спорудження конфайнменту зараз абсолютно не відноситься до сфери її інтересів. Уряд, зайняте пошуками коштів на латання бюджетних дірок та обслуговування величезних боргів, а також майбутніми парламентськими виборами, просто умив руки і віддав перевагу перекласти відповідальність за чорнобильську проблему на донорів, відклавши вирішення питання в довгий ящик. Тема ЧАЕС практично зникла з інформаційного простору, "уряд камікадзе" не діє. І якби не німецькі партнери, які привернули увагу до проблеми спорудження саркофага, можливо, про реальний стан справ громадськість в Україні так і не пізнала б. Принаймні, доти... поки, як кажуть, грім не вдарить", - резюмував він.

Джерело: http://www.unn.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка