rada.jpg

Верховна Рада восьмого скликання зможе почати роботу навіть у тому разі, якщо Центрвиборчком не зможе 10 листопада встановити результати виборів у кількох одномандатних округах.

Про це "Українській правді" заявив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

За його словами, з низки причин ЦВК не зможе 10 листопада (останній день з 15-денного терміну, який відводиться законом) встановити остаточні результати голосування.

Проте, Верховна Рада зможе розпочати роботу, оскільки уже частина депутатів оголошені обраними, і ще 225 оберуться за пропорційною складовою.

"Це не означає, що Рада не запрацює. Згідно з законом, це має бути конституційна більшість – 300 осіб. 225 зайде за пропорційною складовою і вже 168 депутатів визнано обраними станом на неділю", - заявив прес-секретар.

Він додав, що в понеділок можливе оголошення обраними ще кількох мажоритарників.

Хівренко розповів, що ЦВК чекає уточнені протоколи від кількох ОВК, тому засідання Центрвиборчкому у понеділок "почнеться доволі пізно".

"Цих протоколів декілька: по 16-му та ще кількох округах. Ми їх отримаємо, і після цього ЦВК зможе вийти з оголошенням результатів", - розповів він.

За словами Хівренка, результати у частині одномандатних округів 10 листопада встановити не вдасться.

"Ми змушені констатувати, що по кількох округах, зокрема 63, 38 та інші, є відповідні рішення суду щодо повторного перерахунку голосів. І ЦВК не може їх проігнорувати, тому ми не зможемо вчасно оголосити результати у цих округах", - пояснив він.

"Наприклад, по 53 округу ОВК приступила до перерахунку голосів, але на сьогодні з близько 200 дільниць встигла перерахувати 7. Тож можемо оцінити, як затягнеться цей процес", - додав Хівренко.

Джерело: http://www.pravda.com.ua/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка