ozon.jpg

Розмір озонової діри над Антарктидою в 1,7 разів перевищив розміри материка.

Площа так званої озонової діри, яка щорічно формується в стратосфері над Антарктидою, в 1,7 разів перевищує площу самого материка. Про це повідомило національне метеорологічне управління Японії.

Згідно з даними японських метеорологів, цього року озонова діра над Антарктидою з'явилася в серпні і в кінці вересня почала активно розширюватися, досягнувши 23,4 млн кв. км, що перевищує площу самої Антарктиди майже в 1,7 разів. "Незважаючи на те, що завдяки міжнародним обмеженням концентрація в атмосфері таких газів, як фреон, поступово скорочується, розмір озонової діри не повернеться на рівень 1980 року принаймні до середини цього сторіччя", - зазначили в японському метеорологічному відомстві.

Озонова діра утворюється в результаті руйнування озонового шару під впливом таких газів, як фреон, і формується щороку в період з серпня по грудень. Японські метеорологи відзначають позитивну тенденцію в щорічному скороченні розміру таких дір, проте визнають, що темпи відновлення озонового шару залишаються значно нижчими від бажаних.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

Недостатньо прав для коментування :(
Будь ласка, зареєструйтеся на сайті!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка